logo

İstanbul’un 40 Farklı Yerine İHE Mobil Ekmek Büfesi

İstanbul’un 40 Farklı Yerine İHE Mobil Ekmek Büfesi

Mecliste “Yeni büfe” onayı alamayan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kentin farklı noktalarındaki 40 mobil büfeyle geniş kitlelere ucuz ve sağlıklı ekmek ulaştırabilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi’ne 2 kez verilen teklifin Ak Parti ve MHP oyları ile reddedilen Yeni İHE (Halk Ekmek) büfesi açamayan Başkan Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İBB iştiraki İstanbul Halk Ekmek’e (İHE) kentin farklı noktalarında mobil büfelerle hizmeti vatandaşla buluşturacak.

İBB, daha geniş kitlelere ucuz ve sağlıklı ekmek ulaştırabilmek için 40 mobil büfeyi hizmete alıyor. Mobil büfelerin hizmete girmesiyle birlikte İHE büfelerinin önündeki kuyrukların ortadan kaldırılması amaçlanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 8 Ocak’ta kentin 40 farklı yerinde yeni mobil ekmek büfeleri hizmete alıyor. İstanbul Halk Ekmek’e (İHE) bağlı mobil büfelerin kentin farklı noktalarında hizmete girmesiyle birlikte son zamanlarda rastlanan ekmek kuyruklarının ortadan kaldırılması amaçlanıyor. Yeni büfeler, İHE Genel Müdürü Okan Gedik’in katıldığı bir törenle basına tanıtılacak.

İBB, daha önce İstanbulluların ucuz ve sağlıklı ekmek ihtiyacını karşılamak için Belediye Meclisi’ne 2 kez teklif verdi. En son verilen teklifte 142 yeni mobil büfe açılması önerildi. Ancak, her iki teklif de İBB Meclisi’nde çoğunluğu oluşturan Cumhur İttifakı’nın oylarıyla sürüncemede bırakıldı.

Tarih: 8 Ocak 2021

Saat: 8:30

Adres: İHE Cebeci Fabrikası, Esentepe Mah. Mimar Sinan Bulvarı No: 170/A Sultangazi / İSTANBUL

itvhaber.com

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ