logo

İSTANBUL’UN AKCİĞERİ “FATİH ORMANLARI” İMARA AÇILIYOR!

ibb_meclis“Fatih Ormanları”nı imara açlışını eleştiren CHP’li İBB Meclis Üyesi Mimar Esin Hacıalioğlu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın kararınıN takipçisi olacaklarını söyledi.

CHP’li Meclis Üyesi Mimar Esin Hacıalioğlu Çevre ve Şehircilik Bakanlığını eleştirdi, Başkan Topbaş ve AKP’li Meclis Üyelerini sessiz kalmakla suçladı ve konuyu İBB gündemine getirerek Meclis kürsüsünde konuştu.

Ak Partililer İstanbul’un Akciğeri olan Fatih Ormanları’nın % 57’sini imara açıyor!

CHP’li Meclis Üyesi Mimar Esin Hacıalioğlu korunacak alan ilan edilen Fatih Ormanının % 57 ile İmara açılmak istendiğini dile getirdiği konuşması:

“Çevre ve Şehircilik Bakanlığının kurulmasından sonra, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin ret ettiği projeler ve plan tadilatlarının, Bakanlık tarafından kabul edildiğini hayretler içerisinde görmekte ve takip etmekteyiz. 1/100.000 planlarda kesinlikle korunacak alan ilan edilen Fatih Ormanının % 57 ile İmara açılmak istendiği süreçte Belediye Başkanımızın Sayın Kadir Topbaş’ın gene tavırsız kalması ilginçtir. İstanbul’a yapılan ve kentin genelini ilgilendiren konularda İBB Kararları yok sayılmaktadır. 3 emsal plan kararı olan bir arsa Bakanlıkta hangi görüşmeler ve ilke kararları ile bir gece de 17 emsale çıkarılırken Büyükşehir Belediye Başkanı başta olmak üzere AKP Grup Yöneticileri, Komisyon Üyeleri ve Meclis Üyeleri sessiz kalmayı neden tercih etmektedir. Biz CHP İBB Meclis Üyeleri olarak kente karşı işlenen bu suçların takipçisi olduk ve olmaya devam edeceğiz”

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
984 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

İSTANBUL’UN AKCİĞERİ “FATİH ORMANLARI” İMARA AÇILIYOR!” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    İSTANBUL’UN AKCİĞERİ “FATİH ORMANLARI” İMARA AÇILIYOR!
    AYRINTI HABERİMİZDE, TIKLAYINIZ…
    https://www.itvhaber.com/?p=84643
    #FatihOrmanları #İmaraAçılıyor #CHP #İBBMeclisÜyesi #Mimar #EsinHacıalioğlu #Karar #İBBBaşkanı #KadirTopbaş #itvhaber #İBB #İmar #Orman