logo

İzmir Deprem Paylaşımları EGM ‘Siber Suçlarla Mücadele’de

İzmir Deprem Paylaşımları EGM ‘Siber Suçlarla Mücadele’de

İzmir deprem üzerinden bölge halkına yönelik aşağılayıcı, tahkir ve tezyif edici paylaşımların takip edildiğini duyuran EGM, Siber Suçlarla Mücadele kapsamında çalışmalar yapıyor.

Recep Kenan/itvvhaber.com

İzmir ve çevre illerde meydana gelen deprem üzerinden bölge halkına yönelik paylaşımlar Siber EGM Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı takibine alındı.

Emniyet Genel Müdürlüğü bir açıklama yaparak, İzmir ve çevre illerde meydana gelen deprem üzerinden bölge halkına yönelik aşağılayıcı, tahkir ve tezyif edici paylaşımların takip edildiğini, paylaşım yaptığı tespit edilen kişiler hakkında gerekli çalışmalar yapılarak adli mercilere intikal ettirileceğini belirtti.

EGM Siber Suçlarla İlgili Basın Açıklaması

Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve bağlı il birimlerince, kanunların verdiği yetki çerçevesinde, suç ve suçlularla mücadele amacıyla internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütülmektedir.

Yürütülen sanal devriye faaliyetleri kapsamında; İzmir ve çevre illerde meydana gelen deprem üzerinden bölge halkına yönelik aşağılayıcı, tahkir ve tezyif edici paylaşımlarla halkın bir kesimini diğer bir kesimi aleyhine düşmanlığa ve/veya kin beslemeye alenen tahrik eden hesaplara ilişkin “tespit” çalışmaları ivedilikle başlatılmış, tespit edilen kişiler hakkında gerekli çalışmalar yapılarak adli mercilere intikal ettirilecektir.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ