logo

KADINLAR LİGİ TAMAMLANDI ATAŞEHİR PLAY OFF’TA

atasehir_antalya (0)Kadınlar Futbol 1.Ligi 18. Hafta oynanan son maçlar ile tamamlandı. 1207 Antalya Döşemealtı Belediye Spor ile berabere kalan Ataşehir Belediye Spor Play Off gurubunda.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir Yenisahra Stadı’nda oynanan maçta zorlu bir mücadele veren 1207 Antalya Döşemealtı Belediye Spor ile 1 – 1‘lik skorla berabere kalan Ataşehir Belediye Spor aldığı 1 puanla 2016 2017 Kadınla 1. Futbol ligini -6 puan silme cezasına rağmen 20 puanla tamamlayarak Play Off gurubunda oynama hakkı kazandı.

MAÇTAN  VİDEO GÖRÜNTÜLERİ TIKLAYINIZ

Sezon başında aldığı – 6 puan silme dezavantajına rağmen aradaki farkı kapatan Ataşehir Belediye Spor’un önünde her ikisi de 21 puanla Beşiktaş ve Konak Belediyespor takımları yer aldı.

5 TAKIM PLAYOFF’TA

Klasman gurubu mücadelesinde ligi ilk 5 takım arasında tamamlayan Beşiktaş, Konak Belediyespor, Ataşehir Belediyespor, 1207 Antalya Döşemealtı Belediyespor ve Trabzon İdmanocağı, play-off grubunda Kadın 1. Futbol Ligi şampiyonluk mücadelesi verecek.

SAKATLANINCA SIRTTA TAŞINAN OYUNCU GÖRDÜK

Türk sporundaki önemli eksikliklerden biri olan sağlık ve ilk yardım acil müdahale eksikliği nedeniyle yaşanan skandala Ataşehir Belediye Spor – 1207 Antalya Döşemealtı Belediye Spor maçı sırasında bir yenisi eklendi. Amatör müsabakalara ilgisizlik nedeni ile daha önce sedye bulundurulmadığı için sakatlanan oyuncunun sırtta taşınmasına sahne olan amatör futbol sahaları bu kez de acil müdahale skandalına sahne oldu.

KAPTAN ARİAS’IN KAVAL KEMİĞİ KIRILDI

1207 Antalya Döşemealtı Belediye Spor  kaval kemiği kırılan oyuncusu Arias’ın sahada acil müdahale ekibi bulunmaması nedeniyle müdahale için uzun süre ambülansla gelecek ekibi bekledi. İstanbul trafiğinin koşullarında gecikmeli gelen ambülans, sahadan sedyeyle çıkarılan Antalya Döşemealtı Belediye Spor kaptanı Carolina Arias Vidal’i müdahale için hastaneye götürdü.

SAKATLIK MAÇTAN ÖNEMLİ

Amatör sahalardaki ilgisizlikten yakınan konuk takım Antalya Döşemealtı Belediye Spor Hüseyin Türk, Yenisahra Stadı’ndaki eksikliklere dikkat çektiği açıklamasında; “Ataşehir Belediye Spor ile mücadele ettiğimiz Yeni Sahra Sahası’nda güvenlik, ambulans ve doktor yoktu. Bu şartlarda futbol oynanmaz. Maçın hakemini bu konuda uyarmama rağmen bunu sadece rapor edebileceğini söyledi. Kaptanımız Arias’ın böyle uygunsuz bir zeminde ayağı kırıldı. Umarız en kısa zamanda iyileşip aramıza döner. Bu durum bizim için maçtan daha önemli.” dedi.

Etiketler: » » » » » » »
Share
1374 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

KADINLAR LİGİ TAMAMLANDI ATAŞEHİR PLAY OFF’TA” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    KADINLAR LİGİ TAMAMLANDI ATAŞEHİR PLAY OFF’TA
    https://www.itvhaber.com/?p=118966
    #KadınlarFutbolLigi #1207AntalyaDöşemealtıBelediyeSpor #AtaşehirBelediyeSpor #PlayOffGurubu #KaptanAresSakatlandı #AyağıKırıldı #Ataşehir #YenisahraStadı #Ares