logo

KADİR TOPBAŞ: “EVET” DEYİN ATAŞEHİR’E METRO GELSİN

ak_parti_kadir_topbas_icerenkoy (0)Ataşehir’de Esatpaşa ve İçerenköy’de konuşan İBB Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’un en çok metrosu olan şehir, Ataşehir’i de finans merkezi yapacaklarını söyledi.

Recep Kenan/itvhaber.com

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş 16 Nisan Referandum çalışmaları kapsamında Ataşehir’de Esatpaşa ve İçerenköy’de vatandaşlarla bir araya geldi.

ak_parti_kadir_topbas_icerenkoy (46)

ak_parti_kadir_topbas_icerenkoy (67)

Ataşehir İçerenköy’de Ataşehirlilere seslenen İBB Başkanı Kadir Topbaş, 16 Nisan referandumu ile ilgili; “Diyorsanız ki; Ataşehir’e daha çok metro gelsin diyorsanız “Evet” deyin, İçerenköy’e metro yürüme yolu gelsin diyorsanız“Evet” deyin, hal alanı Bölge Park olsun, gidip orada oturalım diyorsanız “Evet” deyin. Demezseniz yapmayacağız değildir bu…” şeklinde konuştu.

ak_parti_kadir_topbas_icerenkoy (24)

Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanlığının 16 Nisan Referandum çalışmaları kapsamında İçerenköy’de Ataşehirlileri İBB Başkanı Kadir Topbaş’la buluşturduğu toplantı ilçe başkanı Av.Mustafa Naim Yağcı’nın açılış konuşması ile başladı.

ak_parti_kadir_topbas_icerenkoy (51)

İSTANBUL EN ÇOK METROSU OLAN ŞEHİR, ATAŞEHİR FİNANS MERKEZİ OLACAK

İçerenköy Sahası’nda vatandaşlara seslenen İBB Başkanı Kadir Topbaş, “Her yere metro, Her yerde metro” ilkesiyle başlattıkları çalışmalarla İstanbul’u dünyanın en çok metrosu olan şehirleri arasına taşıyacaklarını, yapacakları çalışmalarla Ataşehir’i finans merkezi yapacaklarını iddia etti.

HABERİN VİDEOSU TIKLAYINIZ

2017 YILINDA ATAŞEHİR’İN İMAR SORUNU ÇÖZÜLECEK

Ataşehir’in imar planları ile ilgili çalışmaların sürdüğünü, İmar Yasasına uygun planlar yapmak için çalıştıklarını kaydeden İstanbul Büyükşehir (İBB) Başkanı Kadir Tobaş, İmar Yasasına aykırı hazırlanacak planların yargı tarafından iptal edileceğine dikkat çekerek, Ataşehir’in İmar Yasasına uygun plan çalışmalarının sürdüğünü kaydedip; 2017 yılında Ataşehir’in imar sorunlarının çözüleceği vaadinde bulundu.

ak_parti_kadir_topbas_icerenkoy (56)

İÇERENKÖY’DEN METROYA YÜRÜME YOLU

“Ataşehir’e metro gelmesi hayal dahi edilmezdi. Ama şimdi Ataşehir’den 4-5 tane metro hattı geçiyor” diye konuşan İBB Başkanı Kadir Topbaş, Bostancı – Dudullu metro hattının bir istasyonunda, top sahasına veya hastanenin olduğu yerden bir yaya yürüyüşü yolu yapmak için çalışma başlatacaklarını kaydetti.

İBB DÜNYADA EN ÇOK METRO YAPAN BELEDİYESİ

Dünyada en çok metro yapan belediyenin İBB olduğunu, en modern metrolarının İstanbul’da olduğunu vurgulayan İBB Başkanı Topbaş, “Metroların kilometresi 50 milyon dolara mal oluyor. Bizim metrolarımız New York, Londra, Paris metrolarından daha ileri teknolojide ve daha temiz. Şimdi de Aselsan’la anlaşmaya vardık ve metrolarımızdaki yazılımları da artık kendimiz üreteceğiz.”dedi.

ak_parti_kadir_topbas_icerenkoy (58)

İSTANBUL’A YATIRIM 98 MİLYAR, ATAŞEHİR’E 2.2 MİLYAR LİRA

Göreve geldiği 2004 yılından bu yana İstanbul’a yaptıkları yatırımların toplamının 98 milyar lira olduğunu kaydeden İBB Başkanı Topbaş,  parti gözetmeksizin İstanbul’un her yerine hizmet götürdüklerini ve yatırım yaptıklarını iddia ederek, Ataşehir’e yaptıkları yatırımların toplamını 2.2 milyar lira olarak açıkladı.

ÇÖPTEN 200 BİN HANEYE ELEKTRİK

İstanbul’da vahşi çöp depolama döneminin sona erdiğini, 1 bardağı ile 40 ton suyu kirleten atıkların arıtıldığını kaydeden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, arıtma ve ayrıştırma ile birlikte İstanbul’un atıklarından ürettikleri elektriğin 200 bin hanenin sarfiyatını karşıladığını aktardı.

 

ak_parti_kadir_topbas_icerenkoy (29-)

İSTANBUL’DA YAŞAMAK BİR AYRICALIK

Kaynakları doğru kullandıkları için bu yatırımları yapabildiklerini, duvarlara bile çiçek açtırdıkları İstanbul’un üç imparatorluğa başkentlik yaptığını vurgulayan İBB Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’da  yaşamanın bir ayrıcalık olduğunu, böyle bir şehirde yöneticilik yapmak büyük gurur duyduğunu dile getirdi.

ak_parti_kadir_topbas_icerenkoy (30)

BİRLİKTELİĞİMİZİ HİÇBİR GÜÇ BOZAMAZ

15 temmuz sürecinde yaşananlara değinen, benzer durumların tekrar yaşanmaması için 16 Nisan’da yapılacak anayasa değişikliği referandumunda Ataşehirlilerin desteğini isteyen İBB Başkanı Kadir  Topbaş, el ele vererek birlik olmanın önemine işaret ederek; “Bizler Çanakkale’de el ele vererek destan yazmış bir milletin evlatlarıyız. 15 Temmuz hain darbe girişiminde yüreğini canını ortaya koyarak tank ve silahlar önünde göğsümüzü siper etmiş bir milletiz. Bizler birlik olduğumuz sürece bu birlikteliğimizi hiçbir güç bozamaz.”diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI, ŞU ANDA İSTEDİĞİNİ YAPIYOR

Yeni anayasa paketinde Cumhurbaşkanlığı düzenlemeleri ile ilgili muhalefetin, “Bu kadar yetki tek kişiye verilir mi?” sorusuna, Cumhurbaşkanı, Başbakan’ın uyum içinde çalıştığını, Mecliste çoğunluğun olduğunu, dolayısıyla şu anda da istediğini yaptığını kaydeden İBB Başkanı Kadir Topbaş, “Cumhurbaşkanı’nı kim denetleyecek?” sorusuna ise;  “Önce millet, sonra da meclis denetler.” yanıtını verdi.

ak_parti_kadir_topbas_icerenkoy (13)

18 – 25 YAŞINDA SEÇİLENLER GENÇLERİ TEMSİL EDECEK

Topbaş, 18 aşındaki gençlerin milletvekili seçilmesi ile ilgili de, “Meclise girecek birkaç gencin kime zararı var. Sadece milletvekili olmayacak. Meclis üyesi de olacak 18 yaşında.”diyerek; meclis üyeliğine seçilen 18 – 25 yaşındaki meclis üyelerinin belediyelerde gençlerin temsil edilmesini sağlayacağını kaydetti.

ak_parti_kadir_topbas_icerenkoy (1)

ak_parti_kadir_topbas_icerenkoy (36)

MUHTARIN KISA SÜREN PANKART KRİZİ

İçerenköy mahalle Muhtarı Ayhan Öztürk’ün İçerenköy’ün imar planlarını çıkaran İBB Başkanı Kadir Topbaş’a teşekkürünü ve emsalle ilgili mesajını içeren pankartın kesilerek alandan indirilmesi kısa süren tartışmaya yol açtı. Kasa süre görüşmede mahalle adına mesaj Kadir Topbaş’a iletmesi ile İçerenköy Muhtarı Ayhan Öztürk amacına ulaştı.

ak_parti_kadir_topbas_icerenkoy (5) ak_parti_kadir_topbas_icerenkoy (7) ak_parti_kadir_topbas_icerenkoy (9) ak_parti_kadir_topbas_icerenkoy (14) ak_parti_kadir_topbas_icerenkoy (17) ak_parti_kadir_topbas_icerenkoy (19) ak_parti_kadir_topbas_icerenkoy (28) ak_parti_kadir_topbas_icerenkoy (33) ak_parti_kadir_topbas_icerenkoy (34) ak_parti_kadir_topbas_icerenkoy (38) ak_parti_kadir_topbas_icerenkoy (42) ak_parti_kadir_topbas_icerenkoy (54) ak_parti_kadir_topbas_icerenkoy (55) ak_parti_kadir_topbas_icerenkoy (60) ak_parti_kadir_topbas_icerenkoy (61) ak_parti_kadir_topbas_icerenkoy (62) ak_parti_kadir_topbas_icerenkoy (63) ak_parti_kadir_topbas_icerenkoy (65) ak_parti_kadir_topbas_icerenkoy (66) ak_parti_kadir_topbas_icerenkoy (68)

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
2304 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

KADİR TOPBAŞ: “EVET” DEYİN ATAŞEHİR’E METRO GELSİN” için 8 Yorum

 1. recep : diyor ki:

  KADİR TOPBAŞ: “EVET” DEYİN ATAŞEHİR’E METRO GELSİN
  https://www.itvhaber.com/?p=117470
  #Ataşehir #Esatpaşa #İçerenköy #İBBBaşkanı #KadirTopbaş #Metro #FinansMerkezi #Referandum #Cumhurbaşkanı #Evet

 2. Zeynep Aslı : diyor ki:

  Helal sana Ayhan Öztürk helal .. gelip tebrik edeceğim sizi.. lakin bunlara ne desen bir kulağından girer diğerinden çıkar

 3. Sayın İBB;

  ATAŞEHİR/İÇERENKÖY/PINAR SOK/ÇAMAŞIR DERESİ…civarının

  Yıllardır bitmeyen yeşil alan sorunu;

  Günlerdir, aylardır, yıllardır sizlere sorun iletilmesine rağmen;

  Bizleri yıllardır oyalıyorsunuz, yok onun, yok bunun, yok senin suçun diyerek, bu ay görüşülecek, bu sene çözülecek, bu ay meclise girecek, yok şunu ara, yok buna başvur, yok çalışmalar devam ediyor…bitmeyen farklı söylemlerle oyalıyıp duruyorsunuz..

  Bir tarafa bakıyorsunuz gökdelenler yükseliyor..!

  Yeni şehirler kuruluyor. Çözmek istemiyorsunuz işte, yoksa şimdiye kadar çoktan halledilirdi..

  Çözmüyceksiniz madem milleti bekleten vaatler, söylemler, bilgiler ne diye ümitle bekletiyorsunuz milleti..

  Bir tarafa bakıyorsunuz gökdelenler yükseliyor..!

  Yeşil alan sorununu çözmüyorsunuz madem, bu sorunu çözmeden bizi kamulaştırma gerekçesi ile neden evimizden ediyorsunuz. Sizin Hak adalet hizmet anlayışınız bu mu?

  Kişinin mülkiyet hakkını bu şekilde mi koruyorsunuz?(35.madde) kişiyi yerinden ederek.!

  Bizleri evimizden ettiniz, kiraya çıkma mecburiyetinde bıraktınız.

  Yıllardır sizlere güvenerek oy verdik, ama bu şekildeki anlayış bizide evimizide yıkmıştır, üzmüştür..!

  LÜTFEN VATANDAŞI MADUR EDEREK YAPTIĞINIZ YOLLARIN HAVASINI ATMAYIN..YOLDAMI YATIP KALKICAZ BİZ.?!

  Hiç kimse bu sorunu başkalarının üzerine atarak savunma yapmasın.. ŞU AN GÖREVDE SİZ VARSINIZ, SEN VARSIN..

  PROJELER VATANDAŞI MADUR ETMEDİĞİNİZ SÜRECE,

  HİZMETE DEĞER..

 4. VATANDAŞ : diyor ki:

  Hizmet gelmediği sürece
  Çok kan kaybedersiniz..
  Siz milleti böyle oyalamaya devam edin..!

 5. Recep : diyor ki:

  İyi günler başkan ım ataşehir aşık Veysel mah imarı neden açmıyorlar yıllardır bekliyoruz gecekondularımız yıkılmak üzere lütfen bu insanlar a yardımcı olun olası bir deprem de felaket olur lütfen bu insanlar a yardımcı olun teşekkürler

 6. İBB’NİN İMAR CEVABI…
  (SN.KADİR TOPBAŞ’IN ONAYI BEKLENMEKTE..!)

  “İstanbul İli, Ataşehir İlçesi, 2840 ada 5 parseli de kapsayan alanda “1/5000 Ölçekli İçerenköy, Küçükbakkalköy Mahalleleri ve Yakın Çevresi Nazım İmar Planı” çalışmaları tamamlanarak İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’ne iletilmiş olup, 15/12/2016 gün ve 2231 sayılı kararıyla tadilen uygun görülmüştür, plan onay ve dağıtım süreci halen devam etmektedir. Söz konusu nazım imar planı Büyükşehir Belediye Başkanımız tarafından onaylandıktan sonra askıya çıkarılarak ilan edilecek ve planda önerilen fonksiyon kararları ile ilgili imar durumu hakkında bilgi verilecektir. 0212 455 1328-1348 numaralı telefonları arayıp süreçle ilgili bilgi alabilirsiniz. “

  • zeynep aslı : diyor ki:

   arkadaşlar 1 hazirana kadar çıkmaz ise eylem yapalım ne ataşehir ne ibb umrunda değil.. bir grup kuralım haberleşelim tv gazete çağıralım. yoksa bunların kumdan başı kalkmaz.

 7. zeynep aslı : diyor ki:

  gelin eylem yapalım yoksa 2019 seçime kadar bekeltirler.bugün ibb yi aradım. imzada bekleme süresi yasal olarak nedir diye sordum bir süre yok 1 yılı geçen imzdan çıkmayan planlar gördük diyorlar. Destek olalım birbirimize lütfen toplanalım.