logo

KAR-DER’DEN ŞAMPİYON BOKSÖR ŞAMİL SAM’I ZİYARET

sinan-samil-sam-karderOrhan Çerkez başkanlığındaki Kars Ardahan Iğdır Dernekleri Federasyonu (KAR-DER) üyesi bir grup tedavi görmekte olan Milli Boksör ‘Boğaz’ın Boğası’ Şamil Sam’ı ziyaret etti.

Recep Kenan/itvhaber.com

Kars Ardahan Iğdır Dernekleri Federasyonu (KAR-DER) Başkanı Orhan Çerkez ve Aşkın Şit’in de aralarında olduğu yönetim kurulu üyeleri Dünya Kıtalar Arası Boks Şampiyonu, Milli Boksor Şamil Sam’ı tedavi için yoğun bakım ünitesinde organ nakli beklediği Sancaktepe Via Hospital’da ziyaret etti.

sinan-samil-sam-karder-2

KAR-DER, ŞAMİL SAM, ZİYARET, ORHAN ÇERKEZ, AŞKIN ŞİT

Genel sağlık duru nedeni ile yoğun bakımda tutulan Milli Boksör Sinan Şamil Sam ile görüşemeyen KAR-DER Başkanı Orhan Çerkez ve yönetim kurulu üyeleri Sam’ın sağlık durumu ile ilgili hastane Başhekimi’nden bilgi aldı.

Sancaktepe Via Hospital’da yoğun bakımda tutulan “Boğazı Boğası lakabıyla tanınan Dünya Kıtalar Arası Boks Şampiyonu, Milli Boksör Sinan Şamil Sam’ın organ nakli beklediği belirtiliyor.

10 gün önce durumu kötüleşen ve yeniden hastaneye yatırılarak yoğun bakıma alınan Şamil Sam, Sağlık Bakanlığından organ nakline uygun donör haberi bekliyor.

sinan-samil-sam-karder-1

KAR-DER, ŞAMİL SAM, ZİYARET, ORHAN ÇERKEZ, AŞKIN ŞİT

Boğazı Boğası Şamil Sam’ın yoğun bakımda tutulduğu hastaneden yapılan açıklamada; “Halen hastanemizde karaciğer yetmezliği ve çoklu organ yetmezliği teşhisiyle, tedavisine devam edilen Sn. Sinan Şamil Sam’ın hastanemize geldiği güne göre sağlık durumu daha iyi olmasına rağmen, ciddiyetini korumaktadır. Ziyaretçi yasağı halen devam etmekte olup, ilgilerini esirgemeyen spor, sanat ve siyaset dünyasından birçok isme, hayranlarına ve sevenlerine ‘ziyaret yasağı’ konusunda gösterdikleri anlayıştan dolayı teşekkür ederiz. Organ nakline uygun donör beklentimiz halen devam etmekte olup, ilerleyen günlerde Sn. Sinan Şamil Sam’ı sizlerin karşısında sağlıklı olarak çıkartmak umudu içindeyiz” denildi.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Milli Takım antrenörü İsa Daştan’la birlikte Milli Boksör Sinan Şamil Sam’ı tedavi için beklediği hastanede ziyaret etmişti.

sinan_samil_sam-5

KAR-DER, SİNAN ŞAMİL SAM, ZİYARET, ORHAN ÇERKEZ, AŞKIN ŞİT

SİNAN ŞAMİL SAM KİMDİR?

Aslen Karslı olan ancak ailesinin gurbette olması sebebiyle Almanya’nın Frankfurt şehrinde dünyaya gelen Sinan Şamil Sam, spor yaşantısı boyunca birçok başarıla imza attı. Dokuz defa amatör boksta Türkiye şampiyonluğu elde eden Sam, 1992 yılında dünya gençler şampiyonu, 1993’te ise Avrupa şampiyonluğu elde etti. 1995 yılında ise dünya ikinciliğini kazanan Sinan Şamil Sam, 1999 yılında dünya şampiyonu unvanını kazandı.

15 Nisan 2000 tarihinde profesyonel boksa adım adan Sam, profesyonel hayatı boyunca yaptığı 36 maçtan 31 galibiyetle ayrıldı. Sam, profesyonel boks yaşantısı boyunca ise 4 mağlubiyet elde etti. “Boğazın Boğası” lakabıyla anılan milli boksör, elde ettiği 31 galibiyetin 16’sını ise nakavtla kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
1733 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

KAR-DER’DEN ŞAMPİYON BOKSÖR ŞAMİL SAM’I ZİYARET” için 2 Yorum

 1. recep : diyor ki:

  KAR-DER’DEN ŞAMPİYON BOKSÖR ŞAMİL SAM’I ZİYARET |
  İTV Haber:
  AYRINTI HABERİMİZDE…
  https://www.itvhaber.com/?p=78293

 2. recep : diyor ki:

  KAR-DER’DEN ŞAMPİYON BOKSÖR ŞAMİL SAM’I ZİYARET |
  İTV Haber:
  AYRINTI HABERİMİZDE…
  https://www.itvhaber.com/?p=78293
  #ŞamilSam #OrhanÇerkez #Kars #Ardahan #Iğdır #Federasyon #KARDER #Dernek #MilliBoksör #BoğazınBoğası #SinanŞamilSam