logo

KASIKTAN KAPAKÇIK YERLEŞTİRME SEMPOZYUMU

siyami_ersek_kalpSiyami Ersek Kalp Hastanesi’nde 200 yerli ve yabancı Çocuk ve Doğuştan Kalp Hastalıkları Uzmanının katılacağı “kasıktan Kapakçık yerleştirme” sempozyumu düzenleniyor.

“TRANSCATHETER PULMONARY VALVE SYMPOSİUM” adı altında 2-3 Ekim 2015’de Dr. Siyami Ersek Kalp Hastanesi’nde gerçekleşecek olan iki günlük konferansın resmi dili İngilizce olup yurt dışı ve yurt içinden Çocuk Kalp Hastalıkları İle Erişkin Yaşa Ulaşmış Doğuştan Kalp Hastalıkları Uzmanı olan 200 yerli ve yabancı bilim adamı katılması beklenmektedir.

Sempozyum direktörleri Türkiye’den Prof.Dr. Ahmet Çelebi ve Amerika’dan Prof. Dr. Ziyad Hijazi’dir. Konuşmacı ve dinleyici olarak Avrupa ve Dünyadan ünlü Çocuk Kardiyologları ve doğuştan kalp hastalıkları uzmanı olan öğretim üyeleri de yer alacaktır.

İki gün süreyle kasıktan (perkütan) pulmoner (sağ kalp çıkım yolu kapağı) kapak yerleştirilmesi 6 çocuk, ergen ve erişkin hastada kapak takılması uygulamaları; Çocuk Kalp Uzmanı Olan Prof. Dr Ahmet Çelebi tarafından yapılacak olup, kateter laboratuvarından kongre salonuna canlı olarak (naklen) yayınlanacaktır.

Ayrıca sempozyumda çocuktan erişkine, sağ kalp çıkım yolu girişimi ve kapak uygulamalarının kasıktan (anjyo-transkateter), hibrid (atan kalpte cerrahla birlikte melez yöntem) transkateter ve açık kalp cerrahisi yöntemlerinin tartışılması yapılacaktır.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
Share
1039 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

KASIKTAN KAPAKÇIK YERLEŞTİRME SEMPOZYUMU” için 1 yorum

 1. recep : diyor ki:

  KASIKTAN KAPAKÇIK YERLEŞTİRME SEMPOZYUMU |
  İTV Haber:
  AYRINTI HABER SİTEMİZDE..
  https://www.itvhaber.com/?p=76516
  #SiyamiErsek #KalpHastanesi #KalpHastalıkları #KasıktanKapakçıkYerleştirme #Türkiye #AhmetÇelebi #Amerika #ZiyadHijazi #Kateter #Laboratuar #Anjyo #Transkateter #AçıkKalp