logo

Kayhan, ‘Ferhatpaşa İmarı İle İlgili Çalışma Başlatıldı’

Kayhan, ‘Ferhatpaşa İmarı İle İlgili Çalışma Başlatıldı’

İBB’de Ataşehir’in imar planları ile ilgili çalışıldığını kaydeden Sadık Kayhan, “Büyükşehir’in bize verdiği bilgi, Ferhatpaşa bölgesinin imarı ile ilgili bir çalışma başlatıldığı şeklinde.” Dedi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir’in İBB’deki imar çalışmalarını takip ettiklerini kaydeden Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Semih Kayhan, Recep Kenan aracılığıyla www.itvhaber.com ’a yaptığı açıklamada, “Ataşehir imar konusunda en fazla problemi olan İstanbul’un ilçelerinden bir tanesi. Kurulalı 10 yılı geçti. 10 yıl içerisinde Ataşehir’de kısmen çözüme yaklaşan Yenisahra ve Barbaros dışında bir çok mahallemizdeki imar problemleri henüz çözülmedi.” Dedi.

ATAŞEHİR’İN MAHALLELERİ İLE İLGİLİ SORUNLARI BÜYÜKŞEHİR İLE GÖRÜŞTÜK

Ataşehir Belediyesi olarak imar planları ile ilgili Büyükşehir’de görüşmelerin sürdüğünün altını çizen Kayhan, www.itvhaber.com okurları için yaptığı açıklamada; “Biz, yeni seçim döneminden sonra Ataşehir’in diğer mahalleleri ile ilgili sorunları Büyükşehir ile birkaç defa görüştük. Sorunların tamamını anlattık. Yeni Çamlıca bölgesindeki mahallemizin mülkiyet sorunları duruyor. Mustafa Kemal ve Aşıkveysel henüz plan yok. Yenisahra Barbaros planları çıktı ama sıkıntılar var. İçerenköy ve Küçükbakkalköy’deki planlarda sıkıntılar var. Plan notundaki bazı maddeler mahkeme tarafından iptal edildi. Küçük de olsa İnönü ve Kayışdağı mahallelerinin problemleri var.” İfadelerine yer verdi.

FERHATPAŞA’NIN PROBLEMLERİ TEK BAŞINA BİR KURUM ÇÖZEMEZ

Ferhatpaşa mahallesinin imar sorununun diğer mahallelerden farklı olduğuna işaret eden Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Semih Kayhan, Ferhatpaşa’nın problemlerinin tek başına bir kurum tarafından çözülemeyeceğine dikkat çekerek; ““Bunlarla birlikte bir de Ferhatpaşa’mız var. Ferhatpaşa’nın problemleri diğer mahallelere göre biraz daha farklı. Çünkü Ferhatpaşa aynı zamanda su toplama havzasında kalan bir yer. Yüksek gerilim hatlarının olduğu bir yer. Ve havacılık uçuş hattı güzergahında kalan bir yer. Onun için Ferhatpaşa’nın problemleri tek başına bir kurum, belediye tarafından çözülmesi mümkün değil.” Dedi.

BÖLGE İLE İLGİLİ SON BİRKAÇ YIL BAZI GELİŞMELER OLDU

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Semih Kayhan, www.itvhaber.com ‘a Ferhatpaşa ile ilgili açılamalarında şu ayrıntılara yer verdi:

“Bölge ile ilgili son birkaç yıl içerisinde bazı gelişmeler oldu. Bunlardan bir tanesi bölgedeki havacılık alanının kaldırılması ve yerine hastane yapılması ile ilgili çalışma var gündemde. Böylece mani hattı ile ilgili engeller önümüzdeki günlerde büyük ihtimalle kalkacak.”

İSKİ’NİN SU TOPLAMA HAVZASI İLE İLGİLİ ÇALIŞMASI VE YENİ YÖNETMENLİĞİ VAR

“İSKİ’nin su toplama havzası ile ilgili bir çalışması ve yeni yönetmenliği var. Bu doğrultuda belediyelere gelen bir genelge var. Planların bu yeni yönetmenlik çerçevesinde revize edilmesi ile ilgili genelge. Belki su toplama havzasındaki bazı değişiklikler söz konusu… Ancak henüz bize kesin olarak gelmiş somut bir bilgi yok. Büyükşehir’de görüştüğümüzde bize şu bilgiyi verdiler; Bu yeni yönetmenlik doğrultusunda Ferhatapaşa’da da çalışma başlattıklarını, bölge üzerinde çalıştıklarını, imar planları konusunda bazı gelişmeler olacağını söylediler. Henüz etüt çalışmaları yürütülüyor.”

YÜKSEK GERİLİM HATLARI İLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR VAR

“Yüksek gerilim hatları ile ilgili çalışmalar var. Belli bir enerji gücünde olanların yer altına alınması ile ilgili bir çalışma yürütülüyor. Çok yüksek gerilimli hatların yer altına alınmasının doğruluğu ve maliyeti ile ilgili tartışmalar sürüyor. Bunlar belediyemizin görevleri değil. Ayrı kurumlar. Bunların çözümü zamana bağlı…”

BÜYÜKŞEHİR İLE GEÇMİŞ YILLARDAKİLERDEN FAZLA GÖRÜŞÜYORUZ

“Biz Büyükşehir’e geçmiş yıllardakilerden çok fazla gidiyoruz, görüşüyoruz. İBB ile oldukça güzel ilişkilerimiz var. Bu çalışmaları takip ettiğimizde Ataşehir’in imar planları konusunda duyarlı olduklarını, çözüme meyilli olduklarını, çözümü istedikleri konusunda imaj yaratıldı. Hepimizin gördüğü, bildiği gibi 25 yıllık bir yönetim anlayışından sonra yeni yönetim anlayışının göreve gelmiş olması, kadro birliğinin oluşması, belediyenin sorunlarının dinlenmesi içen zaman gerekli.”

İMAMOĞLU, İSTANBUL’UN BELEDİYELERİNİN ÇOĞUNU DOLAŞTI

Bildiğiniz gibi Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu, bizim belediyemiz de dahil İstanbul’un belediyelerinin çoğunu dolaştı. Sorunlarını dinledi. Çözümü ile ilgili talimatlar verdi. İstanbul o kadar büyük ve o kadar sorunu büyük olan bir il ki; bu metropoldeki sorunları kısa sürede çözmek mümkün değil. Çalışmalar belki biraz zaman alacak ama Büyükşehir Belediyesi’nin bu konuda çözüme niyetli olduğunu görüyoruz.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

#

Kayhan, ‘Ferhatpaşa İmarı İle İlgili Çalışma Başlatıldı’” için 6 Yorum

 1. Zeynep asker : diyor ki:

  Hala sorunlar var sorunlar var Bi çözüme gidemediniz. Yazık bu halka. Neyi begenmiyorlar neyi beceremiyorsunuz. Olan halka oluyor Yazıklar olsun bu zulmü yaşatanlara.

 2. İçerenköy imar planı 30 yıldır çözülmedi insanlar tükendi artık bir sonuç olsun teşekkür ederim iyi akşamlar

 3. İÇERENKÖY : diyor ki:

  ATAŞEHİR İMAR PLANLARI 1 AY ‘ DA BİTECEK DİYORDU SAYIN BAŞKAN ??? YENİ SEÇİM GELİYOR ? BİR DAHA ELİNİZE GEÇMEYE BİLİR BU FIRSAT ???

 4. SALLAMAYA DEVAM : diyor ki:

  Samimi olsaydınız 1 ayda çözerdiniz..
  Milletin yıllardır yaşadığı mağduriyeti çözmek ve hizmet için geldiyseniz..

  Gerisi LAF kalabalığı, laf cambazlığı..

 5. PINAR SOKAK.. : diyor ki:

  Al birini vur ötekini..
  Yıllardır milleti oyalayan aynı cevaplar..
  Sorun İMAR değil, sizsiniz..!!!

 6. Çözmediğiniz imarda, olan arsalarımızın vergisini ödememiz için bizi heryerde buluyorsunuz, sorun çözmeye gelince biz sizi bulamuyoruz..