logo

KILIÇDAROĞLU ‘ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NE BAŞLADI

Evinden çıkarak Güven Park’a giden CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, adaletin olmadığı yerde devletin de milletin de olmayacağını kaydederek “Adalet Yürüyüşü’ne başlıyor.

Recep Kenan/itvhaber.com

“Kendi ülkemizde gazetecilerin, milletvekillerinin hapiste olmasını istemiyoruz” diye konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu, Güven Park’ta “Adalet Yürüyüşü”nü başlatırken yaptığı açıklamada, adaletin olmadığı bir ülkede yaşamak istemediklerini , dikta rtejimi ile karşı karşıya olduklarını, adalet için yürüyeceklerini kaydetti.

DİKTA YÖNETİMİYLE KARŞI KARŞIYAYIZ

CHP milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından Ankara’dan İstanbul’a ‘Adalet Yürüyüşü’nü başlatan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Güven Park’ta gelen Kılıçdaroğlu, “Bir bedel ödenecekse önce ben öderim demiştim. Bir dikta yönetimi ile karşı karşıyayız. Adaletin olmadığı bir ülkede yaşamak istemiyoruz. Her özgür ülke gibi, uygar ülke gibi; kendi ülkemizde barış içinde yaşamak istiyoruz. Bıçak kemiğe dayandı artık. Yeter diyoruz. Bunun için yürüyüşümüzü başlatıyoruz” diyerek “Adalet” yürüyüşünü başlattı.

ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPIYORUZ

Kılıçdaroğlu açıklamsında, “Bu yürüyüşümüzün bir siyasal partiyle ilgisi yok. Bu yürüyüş kutlu bir yürüyüştür. Bu yürüyüş adalet yürüyüşüdür. Adaleti isteyen herkes bu yürüyüşe destek vermek zorundadır. Hapishaneleri tıka basa dolu olan bir ülkede adalet olmaz. Adaletin olmadığı bir ülkede devlet olmaz. Adaletin olmadığı bir ülkede barış olmaz. Adaletin olmadığı bir ülkede huzur olmaz. Adalet, adalet, adalet! Bu soylu kavramın anlamını vermek, bu soylu kavramın gereğini yapmak zorundayız. Herkesin düşüncesine saygılıyız, herkesin siyasal görüşüne saygılıyız. Herkes ama herkes yargıyı, yargının bağımsızlığını ve adaleti savunmak zorundadır. Biz üzerimize düşeni yapıyoruz adaleti savunuyoruz.” İfadelerine yer verdi.

ADALET YÜRÜYÜŞÜ 24 GÜN SÜRECEK, BAYRAMDA DA YÜRÜYECEK

Ankara Güven Park’tan kurmayları ve vatandaşların katılımı ile başlatacağı ve İstanbul’da tamamlanacak “Adalet Yürüyüşü”nün 24 gün süreceği ön görülüyor. Kılıçdaroğlu bayramda da yürüyüşünü sürdürecek.

ÇOK SAYIDA PARTİLİ İLE KILIÇDAROĞLU’NUN EŞİ VE OĞLU DA YÜRÜYÜŞTE

Güvenpark’tan  kalabalık bir toplulukla başlatılan “Adalet Yürüyüşü”ne Kılıçdaroğlu ile birlikte eşi ve oğlu da katıldı. Çok sayıda partilinin de eşlik ettiği Kılıçdaroğlu’nun “Adalet Yürüyüşü”nün bu günkü bölümünde, akşam Ankara sınırları içinde konaklayacağı ve geceyi de burada geçireceği belirtiliyor.

ANKARA GÜVENPARK’TAN “ADALET” YÜRÜYÜŞÜ

Elinde bir afişle Ankara Güvenpark’tan “Adalet Yürüyüşü”nü başlatacak olan Kılıçdaroğlu, “Elimde sadece bir afiş olacak. ‘Adalet’ yazacak üzerinde, adalet” dedi.

ANKARA’DAN İSTANBUL’A YÜRÜYÜŞ BAŞLADI

“Bedel ödenecekse önce ben öderim” diye konuşan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, kurmaylarının da yer aldığı bir gurup Cumhuriyet Halk Partilinin Enis Berberoğlu’nun 25 yıla mahkum edilerek tutuklanmasına tepki olarak Ankara Güven Park’tan başlayan yürüyüşle İstanbul’daki Maltepe Cezaevine yürüyecek.

Etiketler: » » » » » »
Share
1161 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

KILIÇDAROĞLU ‘ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NE BAŞLADI” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    KILIÇDAROĞLU ‘ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NE BAŞLADI
    https://www.itvhaber.com/kilicdaroglu-adalet-yuruyusune-basladi.html#.WUJEapfJ8P8.twitter
    #GüvenPark #CHPLideri #KemalKılıçdaroğlu #Adalet #AdaletYürüyüşü #Ankara #İstanbul