logo

Kılıçdaroğlu, ‘Başkanını Seçtin, Sahip Çıkacaksın’

Başkan Battal İlgezdi’ye destek için geldiği Ataşehir Belediyesi önünde vatandaşlara seslenen Kemal Kılıçdaroğlu, vatandaşlardan belediye başkanlarına sahip çıkmalarını istedi.

Recep Kenan/itvhaber.com

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılmasının ardından ziyaret ettiği Ataşehir Belediyesi’nde basın toplantısı düzenledi. Kılıçdaroğlu basın toplantısından sonra , Belediyenin önünde toplanan vatandaşlara hitap etti.

ZULME KARŞI DİRENMEK EN ÇOK BİZE YAKIŞIR

İngiltere ziyaretini yarıda keserek erken dönüp Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye destek için Ataşehir’e gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yaptığı basın toplantısı sonrasında Ataşehir Belediyesi önünde toplanan vatandaşlara seslenerek, bütün direnmelere rağmen ülkeye hakkı, hukuku ve adaleti getireceklerini kaydederek, “Adaletin olmadığı bir yerde devlet olmaz, adaletin olmadığı bir yerde barış olmaz, adaletin olmadığı bir yerde medya özgürlüğü olmaz, adaletin olmadığı bir yerde özgürce seçimler olmaz, adaletin olmadığı bir yerde belediye başkanları özgürce görev yapamaz. Adaletin olmadığı bir yerde baskı ve zulüm olur. Zulme karşı direnmek de en çok bize yakışır. Çünkü biz ‘Kuvvayi Milliyeci’yiz, çünkü biz Mustafa Kemal’in askerleriyiz” dedi.

BELEDİYE BAŞKANINI SEÇTİN, SAHİP ÇIKACAKSIN

Sandığa giderek seçtikleri belediye başkanlarına sahip çıkmalarını isteyen Kılıçdaroğlu, “80 milyon vatandaşıma; sen sandığa gittin Belediye Başkanını seçtin, şimdi senin önünde tarihi bir görev var. Sen seçimle işbaşına getirdiğin, ona makam verdiğin belediye başkanına sahip çıkacaksın. Diktaya rağmen sahip çıkacaksın, baskıya rağmen sahip çıkacaksın, zulme boyun eğmeyeceksin, zalimin karşısında susmayacaksın” dedi.

Recep Kenan paylaştı: 9 Aralık 2017 Cumartesi

MASA BAŞINDA KURULAN BİR PARTİ DEĞİLİZ

Belediye Başkanını beraat eden dava veya takipsizlik verilen davalar dolayısıyla açığa alındığını iddia eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, masa başında kurulan parti olmadıklarını vurgulayarak, “Açığa alıyorlar, sözde bize gözdağı veriyorlar. Onlara sesleniyorum, biz sizin bildiğiniz bir parti değiliz. Biz masa başında kurulan bir parti değiliz. Biz hakkı ve hukuku savunan bir partiyiz. Biz Türkiye’nin birleştirici gücüyüz. Biz doğuyu, batıyı, güneyi, kuzeyi hiçbir ayrım yapmadan kucaklayan bir partiyiz. Biz kuvvayi milliye ruhunu dokularında taşıyan bir partiyiz. Biz sizin gibi masa başında kurulan bir parti değiliz. Siz bütün gücünüzle bile gelseniz üstümüze, bir tırnağımızı bile sökemezsiniz” diye konuştu.

BİZ GÜCÜMÜZÜ MİLLETTEN ALIYORUZ

Belediye başkanlarına, “harcadığınız her kuruşun hesabını millete vereceksiniz” dediğinin altını çizen CHP Lideri Kılıçdaroğlu, güçlerini milletten aldıklarının altın çizdiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi:“Biz hesap soran değil, hesap veren bir anlayıştan geliyoruz. Çünkü hesap vermek arkasında kara bir leke bırakmamak anlamına gelir. O nedenle her Belediye Başkanıma bunu söyledim, Battal Başkanıma da bunu söyledim. Hesabını millete vereceksin. Biz gücümüzü milletten alıyoruz. Biz gücümüzü saraydan değil, milletten alıyoruz. Hakimlerini harekete geçiriyorlar, savcılarını harekete geçiriyorlar, tazminat davaları açıyorlar, milyonluk davalar. Sanıyorlar ki, biz geri adım atacağız, sanıyorlar ki, biz çekineceğiz, sanıyorlar ki biz korkacağız. Ya senin feriştahın gelse bizi korkutamaz, senin feriştahın gelse…”

KILIÇDAROĞLU KONUŞACAK, MİLLETİN HAKKINI SAVUNACAK

Mücadelelerinin hak mücadelesi, tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruma mücadelesi olduğunun altını çizen Kılıçdaroğlu, milletin hakkını ve hukukunu savunacağını kaydederek, “Sen alacaksın Man Adalarında şirket kuracaksın, malı götüreceksin, ‘Kılıçdaroğlu konuşmasın, konuşmazsa ne iyi olur’ diyorsun. Kılıçdaroğlu konuşacak kardeşim, ne dersen de konuşacak. Bu milletin hakkını ve hukukunu savunacak. Paniğe kapıldılar, şaşırdılar, ne yapacaklarını şaşırdılar. Beraat etmiş davayı yeniden açıyorlar. İstediğiniz kadar dava açın, ne yaparsanız yapın adalet bizim vicdanımızdadır. Ben bu toplumun vicdanını ayağa kaldıracağım. Bu toplumun vicdanını birlikte ayağa kaldıracağız. Bu işin sağı, solu yoktur, bu bir hak mücadelesidir” diye konuştu.

BELEDİYE BAŞKANLARIMIZA DOKUNDURTMAYACAĞIZ

Belediye Başkanlarına dokundurtmayacaklarını söyleyen “Hesapları varsa gelir benimle hesaplaşırlar” diye konuşan Kılıçdaroğlu, “Belediye Başkanlarımıza dokundurtmayacağız. Hesapları varsa gelir benimle hesaplaşırlar, başkasını aramaya gerek yok. Benim çocuklarımın da malvarlığıyla ilgili bir sürü şey söylediler. Havuz medyası söyledi. Milyon Ali’nin oluşturduğu havuz medyası söyledi. Bir şey söyledim alındılar. Dedim ki, bu havuz medyasının sahiplerine, onların yöneticilerine, “Rıza Sarraf’ı çıkardınız televizyona arkasına da Türk bayrağını fon olarak kullandırdınız. Bunun adı ülkeye ihanettir, o ihanet yaftasını sizin boynunuza asacağım hiç endişelenmeyin siz” dedi.

BAŞKANLARIMIZ AĞLAYARAK İSTİFA ETMEYECEK. HER KURUŞUN HESABINI VERİRİZ.

Hangi partiden olursa olsun belediye başkanlarına sahip çıkacaklarını kaydeden CHP Lideri kemal Kılıçdaroğlu, Hepimiz demokrasi adına, bayrağımız adına, birlikte barış içinde yaşama adına oy verdiğimiz Belediye Başkanlarımıza sahip çıkacağız. Hangi partiden olursa olsun. Bizim Belediye Başkanlarımız onlarınki gibi değil, ağlayarak koltuklarını terk etmeyecekler. İstifa etmeyecekler. Çünkü hesabını veremiyorlar. Biz hesabını veririz, her kuruşun hesabını veririz” diye konuştu.

CHP’Lİ OLMAK RIZA SARRAF’A DEĞİL, ATATÜRK’E SAHİP ÇIKMAK DEMEKTİR

Bütçe görüşmeleri için Ankara’ya gideceğinin altını çizen Kılıçdaroğlu, konuşmasının sonunda; “Cumhuriyet Halk Partili olmak vatanseverlik demektir, Cumhuriyet Halk Partili olmak demek bayrağı sevmek demektir. Cumhuriyet Halk Partili olmak demek Rıza Sarraf’a değil, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e sahip çıkmak demektir” ifadelerine yer verdi.

Recep Kenan paylaştı: 9 Aralık 2017 Cumartesi

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
584 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ