logo

KILIÇDAROĞLU ‘ÖĞRETMENLİK KADINLARA UYGUN MESLEK’

kemal_k_chp_ogretmen-1Ataşehir’de Öğretmenler Günü Kutlama etkinliğine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kutsal bir meslek olarak nitelediği öğretmenlerini unutmadığını söyledi.

Ataşehir Belediyesi’nin tamamladığı 14 projesinin açılış töreni için Ataşehir’de bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ataşehir Belediyesi tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları kapsamında düzenlenen etkinlikte 3 bine yakın katılımcının olduğu öğretmenlerle buluştu.

Öğretmen ve yakınlarının katıldığı sayıları 3 bini bulan katılımcılara seslenen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kutsal meslek olarak nitelediği öğretmenlerin “Öğretmenler Günü”nü kutladı.

kemal_k_chp_ogretmen-3

ORTAK PAYDA VATANIMIZ, DEMOKRASİMİZ, ÇOCUKLARIMIZ

Her meslekte olduğu gibi öğretmenlerin de sorunları olduğunu bildiğini kaydeden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, öğretmenlerde çok sayıda gözaltı olduğunun da altını çizerek; “Çok sayıda öğretmenin işine son verildiğini veya açığa alındığını biliyorum. Üzgünüm… Hiç kimsenin ekmeğiyle oynamak gibi bir alışkanlık bizim demokrasimizde olmamalı. Herkes istediği gibi düşünebilmeli, yazabilmeli. Ama hepimizin ortak paydası vatanımız, demokrasimiz, çocuklarımız olmalı” dedi.

kemal_k_chp_ogretmen-7

ÖĞRETMENLİK KADINLARA UYGUN MESLEK

Etkinlikteki kadın öğretmen sayısının fazlalığına dikkat çeken Kılıçdaroğlu, öğretmenliğin kadınlara uygun bir meslek olduğunu ifade ederek; “Çocukların üstüne titrerler. En iyi şekilde yetiştirmeye çalışırlar” diye konuştu.

kemal_k_chp_ogretmen-37

ÜLKENİN KADINLARI ONURLU, DİK DURDU

Çocuk yaştakilere tecavüz ile ilgili yasal düzenleme girişiminin geri çekilmesinde kadınlarını etkisinin altını çizen Kemal kılıçdaroğlu, konuşmasında; “Geçen hafta ufak bir felaket yaşadık. Ama sağ olsunlar, bu ülkenin kadınları onurlu, dik durdu ve parlamentodan geri çekmek zorunda kaldılar” ifadelerine yer verdi.

kemal_k_chp_ogretmen-31 kemal_k_chp_ogretmen-35

BATTAL İLGEZDİ’DE ÖĞRETMENLERİN “ÖĞRETMENLER GÜNÜ”NÜ KUTLADI

Ataşehir Belediyesi’nin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları kapsamında düzenlediği etkinliğe katılan; CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, CHP PM Üyesi ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, CHP PM Üyesi ve İstanbul eski Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt ve CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ile birlikte Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na eşlik eden Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’de yaptığı konuşmada öğretmenlerin “Öğretmenler Günü”nü kutladı.

kemal_k_chp_ogretmen-32

kemal_k_chp_ogretmen-21

kemal_k_chp_ogretmen-17 kemal_k_chp_ogretmen-18

kemal_k_chp_ogretmen-34

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
872 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

KILIÇDAROĞLU ‘ÖĞRETMENLİK KADINLARA UYGUN MESLEK’” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    KILIÇDAROĞLU ‘ÖĞRETMENLİK KADINLARA UYGUN MESLEK’
    https://www.itvhaber.com/?p=106865
    #Ataşehir #ÖğretmenlerGünü #Kutlama #CHPGenelBaşkanı #KemalKılıçdaroğlu #Öğretmen #KutsalMeslek #CumhuriyetHalkPartisi #CHP #Battalİlgezdi