logo

KILIÇDAROĞLU ‘TAŞ DA ATILSA, GÜL KABUL EDİN’

“Adalet Yürüyüşü”nde İstanbul’a yaklaşırken provokasyon duyumları geldiğini ifade eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ideal için yürüdüklerini taş da atılsa, gül kabul edilmesini istedi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Adalet Yürüyüşü’nün 19. Gününde konakladıkları Kocaeli’nin Kartepe İlçesi Eşme Mahallesi’ndeki kamp alanında yürüyüşe başlamadan önce basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

’PROVOKASYONLAR OLACAKTIR’ NE SÖYLENİRSE SÖYLENSİN, “ADALET” İÇİN YÜRÜYECEĞİZ

Kocaeli’nin Kartepe İlçesi Eşme Mahallesi’ndeki kamp alanında Adalet Yürüyüşü’nün 19. Gününde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul’a yaklaşıldıkça provokasyonların artabileceğine dikkat çekerek, “İstanbul’a yaklaşırken, ’provokasyonlar olacaktır’ diye bazı duyumlar geliyor. Bütün katılan arkadaşlarıma özellikle istirham ediyorum, zaten söylüyoruz otobüslerle de duyuruyoruz. Hangi görüşten olursa olsun, hangi yaştan olursa olsun bir provokasyon olayıyla karşılaşıldığında, lütfen ama lütfen sadece alkışlayınız. Küfürler edildi, taşlar atıldı, gübreler döküldü. Ne yaparlarsa yapsınlar. Çünkü biz bir ideal için yürüyoruz, biz bir dava için yürüyoruz, biz bir huzur için yürüyoruz, biz adalet için yürüyoruz. Dolayısıyla bize taş da atılsa, onu gül kabul edin. Bize küfür de edilse, iyi bir söz olarak kabul edin. Ne söylenirse söylensin, hep beraber idealimiz için, Türkiye için, çocuklarımız için, geleceğimiz için ve tabiki adalet için yürüyeceğiz” ifadesinde bulundu.

AİLELERE BAŞSAĞLIĞI DİLEKLERİMİZİ İLETİYORUZ

Her türlü teröre karşı olduklarının altını çizen Kılıçdaroğlu, 2 Ak Partili yöneticinin terör saldırılarına hayatını kaybetmeleri ile ilgili; “Adalet Yüyüşünde 19.günümüz. Hepimize hayırlı olsun diyorum 19. gün. Bir ideal için yürüyoruz, Türkiye’de herkesin huzur içinde yaşaması için yürüyoruz, teröre karşı yürüyoruz, terörü lanetlemek için yürüyoruz, terörden mağdur olan aileler için yürüyoruz, 15 Temmuz şehitlerimiz ve gazilerimiz için yürüyoruz, bütün şehit yakınları için yürüyoruz. Van’da ve Diyarbakır’da AK Partinin 2 yöneticisi terör saldırısı sonucu hayatını kaybetti. 2 yöneticinin ailelerine başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz, Allah’tan rahmet diliyoruz” şeklinde konuştu.

ADALET YÜRÜYÜŞÜMÜZE KARARLILIKLA DEVAM EDİYORUZ

Kılıçdaroğlu, zulmün karşısında olduklarını, haksıza karşı durmak, haklının yanında olmak için yürüdüklerinin altını çizdiği “Adalet” yürüyüşünün 19.günü öncesi açıklamalarda şu ifadelere yer verdi;
“Zulüm ile abad olunmaz, zulmün karşısındayız. Zulmün yanında değil, mazlumun yanında olmak bizim temel felsefemiz, temel görüşümüz. Mazlumun yanında olmak, haksıza karşı durmak, haklıyı savunmak, bizim temel görevimizdir. Bu yürüyüşümüzü yapmamızın da temel nedeni, haksızlıkların artık Türkiye’de çuvala sığmayacak boyutlara ulaşmasıdır. Bir düzen düşünün, suçlayan kişi kendileri, yargılayan kişi yine kendileri, mahkum eden kişi yine kendileri. Yani, suçlamayı yapan, yargılayan ve mahkum eden kişi aynı kişi ve buna adalet deniyor. Bu, adalet değildir. Öyle bir adalet olmaz. Eğer yargıcın önünde, giydiği cübbede ilik ve düğme yoksa her türlü baskıya direndiği içindir, adalet konusunda söz verdiği içindir, adaletli davranacağı içindir. O nedenle biz adalet yürüyüşümüze aynı kararlılıkla devam ediyoruz.”

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1096 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

KILIÇDAROĞLU ‘TAŞ DA ATILSA, GÜL KABUL EDİN’” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    KILIÇDAROĞLU ‘TAŞ DA ATILSA, GÜL KABUL EDİN’
    https://www.itvhaber.com/kilicdaroglu-tas-da-atilsa-gul-kabul-edin.html#.WVoWp4SmEOE.twitter
    #AdaletYürüyüşü #İstanbul #Provokasyon #CHP #GenelBaşkan #KemalKılıçdaroğlu #Taş #GülKabulEdin #Kocaeli #Kartepe #İtvhaber