logo

Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’ye: ‘Başbakan sen ol’

Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’ye: ‘Başbakan sen ol’

bahceli-kilicdarogluCHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye birlikte kurulacak bir koalisyonda Başbakanlık teklif ettiği öğrenildi. Başbakan sen ol!..

Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’ye ‘Başbakan sen ol’ önerisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’dan, resmi koalisyon çalışmaları öncesi MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye süpriz bir öneri geldiği belirtildi.

Hürriyet gazetesindeki habere göre; Kılıçdaroğlu, MHP lideri Bahçeli’ye, “Birlikte hükümet kuralım, Başbakan sen ol” çağrısı yaptı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, MHP’nin çözüm süreci konusundaki katı tutumuyla HDP’nin desteğini nasıl alacağı yönündeki soruya da “Türkiye’nin dünya kadar sorunu var. Bunların çözülmesi lazım… Siyaset sanatı da çözüm üretme sanatıdır” yanıtını verdi

CHP, MHP ve HDP’nin  seçim vaatleri içinde ortak noktalar da bulunduğunu belirten Kılıçdaroğlu, ortak unsurlar üzerinden Türkiye’deki sorunların çözümüne yönelik çok önemli adımlar atılabileceğini söyledi.

17-25 Balta Mı Ki Gömelim

Ayrıca Hürriyet’teki ahberde Kılıçdaroğlu, yolsuzluk konusunda hem CHP’nin hem milletvekillerinin hassasiyeti olduğunu belirterek; “İlkelerimizden biri yolsuzlukla mücadele. İktidarın da yolsuzlukla mücadele etmesi gerekiyor. Sayın Başbakan ‘Baltaları gömün gelin’ diyor. Bizim elimizde hiçbir zaman balta olmadı. Ancak 17-25 Aralık soruşturmalarını balta olarak görüyorsa yanlış yaklaşıyor. İktidar bu dosyalar konusunda aklanmak için bizden daha çok çaba sarfetmeli. Hem ‘Hırsızlık yapan kardeşim bile olsa kolunu keserim’ diyeceksiniz, hem ‘bu dosyalar yeniden açılmaz’ diyeceksiniz. Sağlıklı bir yargılama süreci olsaydı, biz de karara saygı duyardık. Ancak olmadı” ifadele ettiği kaydedildi.

Seçimden Tereddütümüz Yok

Klıçdarolu erken seçim iddiaları için;“Erken seçim konusunda bizde tereddüt yok. Ancak erken seçim liderlerin görevini yerine getirmemesi demektir. 7 Haziran’da siyasi parti liderlerine bir yetki verildi. Bunu değerlendirmemiz lazım. Hepimiz uzlaşmak zorundayız. Bizim kişisel bir Tayyip Erdoğan düşmanlığımız, karşıtlığımız yok. Biz diyoruz ki herkes ‘hukukun içinde kalsın. O da hukuk içinde kalırsa bir sorunumuz yok” dedi.

Mazbatasını aldı

İZMİR 2’inci Bölge 2’inci sıradan milletvekili seçilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu mazbatasını aldı. CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter, İzmir İl Seçim Kurulu tarafından hazırlanan milletvekilliği mazbatasını Kılıçdaroğlu’na verdi.

Fezleke TBMM’de

ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP grup toplantısında 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonu sonrasında ortaya çıkan dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan’a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarını dinlettirdiği gerekçesiyle hakkında fezleke düzenledi. TBMM’ye gönderilen fezlekede, Kılıçdaroğlu’nun kayıtları dinlettirdiği için soruşturmanın gizliliğini ihlal ettiği savunuldu. TBMM’ye gönderilen fezlekede Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığının kaldırılması talep edildi.

Kaynak: Hürriyet

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ