logo

16 Eylül 2017

KILIÇDAROĞLU’NUN  AVUKATI CELAL ÇELİK FETÖ’DEN GÖZALTINDA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı, CHP YDK üyesi Celal Çelik, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan FETÖ soruşturması kapsamında Ankara’da gözaltına alındı.

Gözaltıya tepki gösteren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “FETÖ ile mücadele adına FETÖ’ye destek veriliyor”, Avukat Celal Çelik ise “Bugün yapılanlar demokrasi için yüz karası” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatlığını da yapan CHP Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyesi Celal Çelik, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla Ankara’da FETÖ üyeliği iddiasıyla gözaltına alındı. Çelik’in Ankara’daki evinde ve iş yerinde arama yapılıyor.

Avukat Çelik’in MİT tırlarının durdurulma sürecinde, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun eski başdanışmanlarından Doç. Dr. Fatih Gürsul ile yoğun şekilde irtibatlı olduğunun tespit edildiği iddia ediliyor.

Celal Çelik’in, kapatılan STV, Bugün gibi FETÖ kanallarının Digitürk’ten çıkarılması üzerine, aboneliğini iptal ettirdiği de ileri sürüldü.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
551 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

KILIÇDAROĞLU’NUN  AVUKATI CELAL ÇELİK FETÖ’DEN GÖZALTINDA” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    KILIÇDAROĞLU’NUN  AVUKATI CELAL ÇELİK FETÖ’DEN GÖZALTINDA https://www.itvhaber.com/kilicdaroglunun-avukati-celal-celik-fetoden-gozaltinda.html#.Wby6tJ9EuN4.twitter
    #CHPGenelBaşkanı #KemalKılıçdaroğlu #Avukat #CHP #YDKÜyesi #CelalÇelik #FETÖSoruşturması #Gözaltı # #CelalÇelikGözaltında #itvhaber