logo

KIMILİ KÖYÜ DOSTLUK, KARDEŞLİK FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI

KIMILİ KÖYÜ DOSTLUK, KARDEŞLİK FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI

askin_futbol_kimili (0)Kımıli Köyü sülaleleri mensuplarının oluşturduğu takımların mücadele ettiği Kımıli Köyü Dostluk, Kardeşlik Futbol Turnuvası Aşkın Şit’in başlama vuruşuyla start aldı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Aşkın Şit başkanlığındaki Ardahan İli Merkez Kımıli Köyü Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen futbol turnuvasında, aynı soyadına mensup, sülalelerin oyunculardan oluşan futbol takımları, turnuva şampiyonu olmak için mücadele veriyor.

askin_futbol_kimili (10)

Ardahan İli Merkez Kımıli Köyü Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, köy halkı arasındaki, dostluğu, dayanışmayı, kardeşliği, birliği geliştirmek amacıyla futbol turnuvası düzendi.

Ataşehir Belediyesi’nin Yeniçamlıca Mahallesi’nde bulunan tesislerinde düzenlenen turnuvaya 8 takım katılıyor. Aynı soyadını taşıyan oyunculardan kurulu takımlar tek devreli lig usulüyle kupa mücadelesi veriyor.

askin_futbol_kimili (16)

İlk maçın başlama vuruşunu yaparak turnuvanın açılışını yapan Ardahan İli Merkez Kımıli Köyü Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Aşkın Şit, köylerinde 10 farklı soyadı taşıyan sülale olduğunu belirterek; “Bu ailelerden Şitler, Talaylar, Kayalar, Şirinler, Şayirler, Tekinler, Avşarlar ve Öztürkler ailelerinin fertlerinden oluşan takımlar turnuvamızda mücadele edecek. Hepimiz kardeşiz, akrabayız. Temel amacımız, yeni kuşakların birbirini tanıması. Futbol da günümüzün en çok sevilen spor dallarından birisi olduğu için turnuva düzenledik” dedi.

askin_futbol_kimili (12)askin_futbol_kimili (45)

Turnuva şampiyonu takıma kupa, oyuncularına madalya ve spor ayakkabı vereceklerine kaydeden AşkınŞit, şampiyon takımın kupa dışındaki ödülünü açıkladığı konuşmasında; “Gerçekte turnuvamızda kaybeden olmayacak. Bu turnuva bizi bütünleştirecek, güçlendirecek. Şampiyon takımımızı köyümüze götürerek yayla şenliklerinde de ağırlayacağız. Köy takımımız da Hoçvan’ın 21 köyünün katıldığı turnuvada mücadele ediyor. Takımımız geçen yıl turnuvada ikinci oldu, en centilmen takım seçildik. Gol kralı da bizim takımdan çıktı. Biz her şeyden önce sporun birleştirici gücünü öne çıkarmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

askin_futbol_kimili (13)askin_futbol_kimili (15)askin_futbol_kimili (24)askin_futbol_kimili (33)askin_futbol_kimili (37)askin_futbol_kimili (42)

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
602 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ