logo

Kızılay Ataşehir Şubesi’nden Kan Bağışçılarına Plaket

Kızılay Ataşehir Şubesi’nden Kan Bağışçılarına Plaket

Türk Kızılayı Ataşehir Şubesi, kan bağışı kampanyasında en çok kan veren Ataşehir Kaymakamlığı’nın aralarında olduğu kurum ve kuruluşlara plaket ve teşekkür belgesi verdi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir’de düzenlenen kan toplama kampanyalarında ünite olarak en çok kan bağışı yapan kurumlardan Ataşehir İlçe Kaymakamlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Ataşehir Giresunlular Derneği’ne Türk Kızılayı Ataşehir Şubesi’nde Başkan Rahman Baki tarafından plaket ve teşekkür belgeleri verildi.

Türk Kızılayı Ataşehir Şubesi Başkanı Rahman Baki’nin ev sahipliğinde gerçekleşen törene Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu ile birlikte; Ataşehir İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Kaan, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Selma Özkaya, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhammet Ercik, Ataşehir Eğitim Derneği Başkanı İsmail Dağ, Ataşehir Giresunlular Derneği Başkanı Fatih Yelekoğlu, Kızılay Ataşehir Şubesi Başkanı Rahman Baki ve Türk Kızılayı Ataşehir Şubesi yönetim kurulu üyeleri katıldı.

ATAŞEHİR’DE KAN BAĞIŞINA İLGİ KADEME YÜKSELİYOR

Plaket töreni öncesi kan bağışı kampanyalarına destek verenlere teşekkür eden Türk Kızılayı Ataşehir Şubesi Başkanı Rahman Baki, kan bağışının önemine değinerek;  “Türk Kızılayı Ataşehir Şubesi olarak kan bağışı kapsamında birinci programımızı Kaymakamlıkta, ikinci programımızı Emniyet Müdürlüğümüzde, üçüncüsünü de Giresunlular Derneğinde yaptık. Giresunlular Derneği bu alanda rekoru kırdı 88 ünite kan aldık. Bir dahaki sefere 100 üniteyi geçeceğimizin sözünü aldık. Bundan dolayı arkadaşlarımıza teşekkür amaçlı bir plaket takdim edeceğiz. Kan önemli bir konu, bu konuda dikkat etmemiz gerekiyor ve Kızılay bu konuda çok hassas ve önemli projeler yapıyor. Ataşehir’de kan bağışına ilgi kademe kademe yükseliyor. Bu konuda duyarlı olan bize destek veren herkese yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

ATAŞEHİR’DEKİ TEK SIKINTIMIZ SİRKÜLASYONLU, YOĞUN MEYDANLARININ OLAMAYIŞI

Kan bağışı konusunda son iki yılda önemli ivme kaydedildiğinin altını çizen Ataşehir’de Türk Kızılayı Ataşehir Şubesi Kan Operatörü Funda Karaaslan, kan bağış kampanyaları ile ilgili; “Üç yıldır Ataşehir’den sorumluyum. Son iki yılda önemli bir ivme kaydettik. Özellikle kurumsal alanlardan, plazalardan çok iyi kan bağışı alıyoruz. Bilinç giderek artıyor. Ataşehir’deki tek sıkıntımız, çok sirkülâsyonu olan yoğun meydanlarının olamayışı. Meydan olarak zaman zaman Küçükbakkalköy Prestij Caddesinde bulunuyoruz. Ayrıca dernekler de çok özel destekler veriyorlar. İlkokullarda velilere ve öğretmenlere yönelik çok güzel çalışmalar yapıyoruz. İlçemizde bulunan üniversitelerde de verimli çalışmalarımız oluyor. Bu konuda duyarlı olan destek veren herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

DÜNYANIN NERESİNDE R İHTİYAÇ VARSA TÜRK KIZILAYI ORAYA YETİŞİYOR

Kan kampanyalarının önemli paydaşlarında ve destekçilerinden Kaymakamlık adına plaketi takdim edilen Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Türk Kızılay’ının dünyanın her yerindeki felaketlere yetiştiğinin altını çizerek ; “Türk Kızılayı, Türkiye’nin en eski kuruluşlarından birisi. Hilali Ahmer olarak kurulmuş ve daha sonra Yeşilay dediğimiz Hilali Ahdar kuruluyor. Osmanlı döneminde demek ki bu ihtiyaçlar görülmüş. Toplumsal hayatımızda, özellikle şehir nüfusunda ki artışlar ister istemez hayatın yeni ihtiyaçlarını beraberinde getiriyor. Ülkemizde özellikle depremler, sel felaketleri, özellikle depremlerde kan ihtiyacının ne kadar zaruri olduğu ortaya çıkıyor. Kızılay artık ulusal bir kurum olmaktan çıktı, uluslararası hizmet veriyor. Dünyanın neresinde olursa olsun bir ihtiyaç varsa Türk Kızılayı oraya yetişiyor.  Acil ihtiyaçlara anında cevap veren bir pozisyonda” dedi.

 ÜÇ AYDA BİR TEKRARLANSIN, ÜZERİMİZE DÜŞEN NEYSE YAPARIZ

Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu açıklamalarında, “ Türk Kızılayı tam bir sosyal devletin vazgeçilmez bir unsuru haline gelmiştir. Ataşehir’de daha önce arkadaşlarımız Suriye için çalışmalar yaptı. Bizde kampanyayı başlattığımızda Afrin’de yaralanan Mehmetçiklerimiz vatandaşlarımız oluyordu. Biz buradan elbette ki manen dualarımızla destek oluyorduk. -Madden de ne yapabiliriz?- diye düşünürken en zaruri ihtiyaç üzerinde duralım, bu kampanyayı başlatalım dedik. Karınca kararınca desteğimiz oldu ve en azından bir farkındalık meydana geldi. Personellerimiz canla başla çalıştı, kan vermek için sıraya geçtiler. Ben emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum. Bunun üç ayda bir tekrarlanmasını umuyorum. Çünkü kan veren insan üç ay sonra tekrar verebiliyor. Burada biz üzerimize düşen neyse seve seve yaparız. Bu plaketi de kendi şahsım adına değil, Türkiye Cumhuriyeti Ataşehir Kaymakamı olarak arkadaşlarımız adına alıyorum” ifadelerine yer verdi.

EN FAZLA KAN VEREN BAĞIŞÇILARA PLAKET

Konuşmalardan sonra en fazla ünite kan veren kan bağışçıları Kaymakamlık personeli adına Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu, İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli adına İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Kaan ve en çok ünite kan bağışı yapan Ataşehir Giresunlular Derneği adına da Dernek Başkanı Fatih Yelekoğlu kendilerine takdim edilen plaket ve teşekkür belgelerini aldılar.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ