logo

Koç Holding Ailesinden Suna Kıraç Son Yolculuğuna Uğurlandı

Koç Holding Ailesinden Suna Kıraç Son Yolculuğuna Uğurlandı

2000 yılından bu yana ALS hastalığı ile mücadele eden ve dün hayatını kaybeden Koç Holding eski Başkan Vekili Kıraç, Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki Aile Kabristanı’na defnedildi.

Koç Holding eski Başkan Vekili Suna Kıraç, son yolculuğuna uğurlandı.

Uzun zamandan beri ALS hastalığı ile mücadele eden, üyesi olduğu TEV ve TEGEV üzerinden eğitime büyük katkıları olan Koç Holding eski Başkan Vekili, merhum iş insanı Vehbi Koç’un kızı Suna Kıraç dün hayatını kaybetti.

2000 yılından bu yana ALS hastalığı ile mücadele eden ve dün hayatını kaybeden Suna Kıraç, Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki Aile Kabristanı’na defnedildi.

Altunizade’deki Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camii’nde bugün cenaze namazı kılınan Suna Kıraç’ın cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki aile kabristanına defnedildi.

Cenazeye katılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, duygularını, “Hem iş dünyası açısından büyük iz bırakmış çok kıymetli bir hanımefendi hem de bu ülkenin ve bu şehrimizin özellikle gelişimine katkı sunan, eğitim, kültür, sanat; bütün alanlarda belki de örnek bir fedakarlığı ortaya koyan bir hanımefendi. Saygıyla, minnetle her zaman anacağız” sözleriyle dile getirdi.

Merhum iş insanı Vehbi Koç’un kızı ve Koç Holding eski Başkan Vekili Suna Kıraç, son yolculuğuna uğurlandı. Kıraç için Altunizade’deki Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camii’nde düzenlenen cenaze namazı siyaset, iş, spor ve sanat dünyasından birçok ismi bir araya getirdi. Cenazeye katılan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, cami girişinde basın mensuplarına, “Başımız sağ olsun. Gerçekten hem iş dünyası açısından büyük iz bırakmış çok kıymetli bir hanımefendi hem de bu ülkenin ve bu şehrimizin özellikle gelişimine katkı sunan, eğitim, kültür, sanat; bütün alanlarda belki de örnek bir fedakarlığı ortaya koyan bir hanımefendi. Saygıyla, minnetle her zaman anacağız. Rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun” açıklamasını yaptı.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ