logo

Kripto Para Borsası Thodex Şüphelilerine Tutuklama

Kripto Para Borsası Thodex Şüphelilerine Tutuklama

Kripto Para Borsası Thodex’in kurucusu ve yöneticisi Faruk Fatih Özer’in kardeşlerinin de aralarında olduğu 16 şüpheli emniyet ve savcılık işlemlerinden sonra hakim karşısına çıktı.

Kripto Para Borsası Thodex‘in kurucusu ve yöneticisi Faruk Fatih Özer‘in gözaltındaki ağabeyi Güven Özer ile kardeşi Serap Özer’in de aralarında bulunduğu 16 şüpheli emniyetten savcılığa sevk edildi.

Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edilen ve soruşturmayı yürüten savcılığa çıkarılan 16 şüpheli şahıstan 3’ü, ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. 9 şüpheliye tutuklanmaları, 4 şüpheliye ise adli kontrol altına alınmaları talebiyle nöbetçi hâkimliğe sevk etti.

Anadolu 10. Sulh Ceza Hakimliği, aralarında Thodex‘in kurucusu ve yöneticisi Faruk Fatih Özer’in ağabeyi Güven Özer ile kardeşi Serap Özer’in de bulunduğu 6 kişinin “suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “bilişim sistemleri banka ve veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık” suçlarından tutuklanmasına karar verdi.

0. Sulh Ceza Hakimliği, 3 şahıs hakkında “yurt dışına çıkış yasağı”, “imza atma” ve “30 bin lira güvence bedeli yatırma” şartlarını içeren adli kontrol tedbirlerinin uygulanmasına hükmederken, 4 kişi için ise sadece “yurt dışına çıkış yasağı” şeklindeki adli kontrol şartının getirilmesine karar verdi.

Soruşturma kapsamında Thodex’in kurucusu ve yöneticisi Faruk Fatih Özer’in de arasında bulunduğu firari 4 zanlının yakalanması için çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ