logo

Kurban Bereketi Kızılay’la Yıl Boyu Sürecek

Kurban Bereketi Kızılay’la Yıl Boyu Sürecek

60x28_al?nl?k.indd2006 yılından beri Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası düzenleyen Türk Kızılayı, bu yılki kampanyasında hayırseverlere “Kurban bereketi yıl boyu sürsün.” sloganıyla sesleniyor.

Recep Kenan/itvhaber.com

AMACINA UYGUN, KURALINA UYGUN

Türk Kızılay’ının “Kurban’da Kızılay Modeli” sayesinde hayırseverler Kurban ibadetlerini, amacına ve kuralına uygun yerine getirebilecekler. Bu Çağdaş model sayesinde özenle seçilen kurbanlıklar, kombinalarda vekalet sahiplerinin isimleri okunarak, Kurban Bayramı’nın üçüncü günü kesilecek. İslami şartların tamamına uygun şekilde gerçekleştirilecek kesimlere din görevlileri veteriner ve noter de eşilik edecek.
Türk Kızılayı’nın artık geleneksel hale gelen Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası 2013 yılında da devam ediyor. Ülkemizdeki ve dünyanın dört köşesindeki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Türk Kızılayı, kurban etlerini de binlerce mazlumun sofrasına ulaştıracak. Uygulanacak model sayesinde ihtiyaç sahipleri sadece Kurban döneminde değil yıl boyu ete kavuşacak.
Kurban etlerinden elde edilecek kavurma, konserve haline getirilerek 800 gramlık teneke kutulara konulacak. Kavurma konserveleri Türk Kızılayı Şubeleri aracılığıyla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

İyilik Sınır Tanımıyor

Türk Kızılayı ile iyilik sınır tanımayacak. Hayırseverler Somali, Cibuti, Etiyopya, Kenya, Pakistan, Bangladeş, Bulgaristan, Kosova, Makedonya, Karadağ ve Bosna Hersek’teki ihtiyaç sahipleri için de Türk Kızılayı’na kurban vekâletlerini verebilecek. Hayırseverler, yurtiçi 1 hisse kurban vekâlet bedeli olarak belirlenen ücreti öderken, yurtdışı kurban vekâlet bedeli için de belirlenecek rakamlar ödenecek. Yurtdışındaki koşulları göz önünde bulunduran Türk Kızılayı, Yurtdışı Vekâletle Kurban Kesim Kampanyasını, 11.000 hisse ile sınırlı tutacak.

168 Çağrı Merkezinden 7/24 Bağış

Kurban döneminin ardından Türk Kızılayı, her vekâlet sahibine bir teşekkür belgesi ile birlikte bir kutu kavurma konservesi ve süreci anlatan bir DVD gönderecek. Kurban ibadetlerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasının huzurunu yaşamak isteyen hayırseverler;

Bankalardaki Kızılay bağış hesaplarını,
Türk Kızılayı Şubelerini,
PTT şubelerindeki Kızılay Posta Çeki hesabını,
168 ücretsiz çağrı merkezini ve
www.kizilay.org.tr internet adresini kullanarak vekâletlerini verebilecekler.

Ödemesini kredi kartı aracılığıyla gerçekleştirecek olan vekâlet sa

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ