logo

LGS 2018 Liselere Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2018 LGS tercih sonuçları açıklandı. 2018 LGS tercih sonuçları MEB tarafından “www.meb.gov.tr” internet adresinden erişime açıldı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Liselere yerleştirme sonuçları Milli Eğitim Bakanlığının “www.meb.gov.tr” internet adresinden açıklandı.

2018 LGS tercih sonuçları açıklandı. 2018 LGS tercih sonuçları MEB tarafından “www.meb.gov.tr” internet adresinden erişime açıldı.

Liseye başlayacak olan ilköğretim mezunu öğrenciler E Okul ve Milli Eğitim Bakanlığı sitelerinden sonuçları sorgulayacak. TC kimlik numarası ve okul numarası ile sonuçlar öğrenilebiliyor.

Liselere yerleştirme sonuçları Milli Eğitim Bakanlığının “www.meb.gov.tr” internet adresinden öğreniliyor.

LGS TERCİH SONUÇLARI SORGULAMA SAYFASI

E Okul’da bugün LGS tercih sonuçları yoğunluğu var. Açıklanacak olan LGS tercih sonuçlarıyla beraber yaklaşık 1 milyon 200 bin adayın hangi liselerde eğitim göreceği belli olacak. Sorgulama yapmak için kullanabileceğiniz adresler şöyle;

https://e-okul.meb.gov.tr/

www.meb.gov.tr

LGS SONRASI NAKİL SÜRECİ

2 Temmuz 2018 tarihinde ise “Tercihlere Esas Kontenjan Tablolarının İlanı” yayınlanırken, 2 Temmuz 2018 tarihi ile 13 Temmuz 2018 tarihleri arası”Yerleştirme İşlemleri İçin Tercihlerin Alınması” işlemlerini e-Okul üzerinden ve ortaokul müdürlükleri üzerinden başlatıyor. LGS tercihleri-yerleştirme sonuçları ise 30 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleşecek. Yerleştirmeden sonra 4 kez nakil işlemleri yapılacak.

İlk nakil başvuruları 06-10 Ağustos 2018 tarihleri arası yapılırken, birinci nakil sonuçları 13 Ağustos 2018. İkinci nakil başvuruları 13 Ağustos-17 Ağustos arasında yapılıyor. İkinci nakil başvuru sonuçları, 19 Ağustos 2018 tarihinde yapılıyor. Üçüncü nakil başvuruları 27 Ağustos – 31 Ağustos 2018 tarihlerinde yapılıyor, 3 Eylül 2018 tarihinde sonuçlar açıklanıyor. Sonuncu (dördüncü) nakil başvuruları 3 Eylül – 6 Eylül arasında yapılıyor, sonuçlar 8 Eylül’de açıklanıyor

4 nakil sonrası hiçbir okula giremeyen öğrenciler için 10 Eylül – 14 Eylül tarihleri arası başvurular gerçekleşiyor. Ayrıca aynı tarihlerde “Yatılılık Başvurularının Okul ve Kurumlarca Alınması” işlemleri gerçekleşiyor.

BOŞ KONTENJANLARIN İLANI VE NAKİL SÜRECİ NASIL OLACAK?

TEOG’da olduğu gibi LGS yerleştirme sonuçlarının açıklanması ile nakil süreci başlayacak. Yerleştirme sonuçları ile beraber açıklanacak boş kontenjanlara göre öğrenciler okullara nakil başvurusu yapacaklar. Sonuçların açıklanmasını takip eden ilk hafta başında 4 haftalık nakil süreci de başlayacak. Nakil başvuru ve yerleştirme takvimi de şu şekilde:

Nakil başvuru haftası: 6-10 Ağustos

Nakil sonuçları: 13 Ağustos

Nakil başvuru haftası: 13-17 Ağustos

Nakil sonuçları: 19 Ağustos

Nakil başvuru haftası: 27-31 Ağustos

Nakil sonuçları: 3 Eylül

Nakil başvuru haftası: 3-6 Eylül

Nakil sonuçları: 8 Eylül

Etiketler: » » » » » » » »
Share
781 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ