logo

LİONS ÖZEL EĞİTİM ÖĞRENCİLERİ KARNE ALDI

Atasehir_lions_ozel_egitim_karne02Verdiği eğitimle engelli örencilere istihdam sağlamayı amaçlayan Ataşehir Lions Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’nde eğitim gören 89 öğrenci yarıyıl karnelerini aldı.

Hafif zihinsel engelli örencilere verdiği eğitimle istihdam sağlamayı amaçlayan Ataşehir Lions Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’nde eğitim gören 89 öğrenci Ataşehir İlçe Millli Eğitim Şube müdürleri Cemalettin Saydam ve Orhan Kuzu’nun katıldığı törenle yarıyıl karnelerini aldı.

Öğrencilerin tatili hak ettiğini söyleyen okul müdürü Sezgin Çekiç törende yaptığı konuşmada “Biz sizlerle gurur duyuyoruz. Yıl içinde gerek derslerinizde gerekse staj yaptığınız kurumlardaki çalışmalarınızla bizleri ve ailelerinizi mutlu ettiniz, sevindirdiniz. İyi bir tatili de hak ettiniz” dedi.

lions_ozel_egitim_karne17

‘Ayın örnek öğrencisi’ projesi başlattıklarını belirten Ataşehir Lions Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi rehber öğretmeni Serpil Özaslan konuşmasında “Bugüne kadar olan performansları nedeniyle 14 öğrencimize madalya vereceğiz. Daha sonra ise her ay yalnızca üç öğrencimize madalya vereceğiz. Yılsonunda en çok madalya alan üç öğrencimiz de ‘Yılın Öğrencisi’ olacak. Yılın Öğrencisi seçilenlere de idaremiz tarafından hediyeler verilecek. Seçim kriterleri arasında öğrencilerin ay içersindeki akademik ve atölye ders başarısı, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla iletişimleri, sorumluluklarını yerine getirme gibi davranışları bulunmaktadır” diye konuştu.

lions_ozel_egitim_karne19

Konuşmalardan sonra ‘Ayın örnek öğrencisi’ projesi kapsamında 14 öğrenciye madalyaları verildi. Çeşitli kurumlarda staj yapan 22 öğrenciye de başarılı çalışmalarından dolayı cüzdan armağan edildi.

Hafif zihinsel engelli öğrencilerin eğitim gördüğü Lions Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’nde mobilya ve iç mekan tasarımı, el sanatları, cam seramik, kuaförlük ve cilt bakımı, tarım teknolojisi ile yiyecek içecek hizmetleri atölyelerinde eğitim veriliyor.

6 atölye ve 3 dersliğin olduğu okulda öğretmen ve idari personel 24 kişi hizmet veriyor. Okulda öğle yemeği ve servis hizmetleri de ücretsiz olarak veriliyor.

Okul bahçesine Ataşehir Belediyesi tarafından yapılan spor aletleri de öğrenciler tarafından sıklıkla kullanılıyor.

lions_ozel_egitim_karne13

Avrupa Birliği Projesi kapsamında 2012 yılında Engelleri Aşalım İstihdamda Yarışalım sloganıyla düzenlenen proje kapsamında yapılan serada yapılan düzenleme çalışmaları ile tarım teknolojisi dersi uygulaması yapılıyor.

Hafif zihinsel engelli gençlere meslek eğitimi vererek istihdam sağlanması amaçlanan, Ataşehir Lions Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (eski adıyla “İş Okulu”) mezun olan 74 öğrenciden 30’u kadrolu olarak çeşitli işlerde çalışıyor.

Okulda, eğitimi devam eden ve mezun olan öğrencilerin kamuda işe girebilmeleri için Ataşehir Halk eğitimi Merkezi ile birlikte KPSS’ye hazırlık kursları da düzenleniyor.

Okul yöneticileri, öğrencilerinin istihdamının sağlanması konusunda kurum ve kuruluşların desteklerini beklediklerini belirtiyor.

lions_ozel_egitim_karne25 lions_ozel_egitim_karne28 lions_ozel_egitim_karne34

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
2154 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

LİONS ÖZEL EĞİTİM ÖĞRENCİLERİ KARNE ALDI” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    LİONS ÖZEL EĞİTİM ÖĞRENCİLERİ KARNE ALDI
    AYRINTI HABERİMİZDE, TIKLAYINIZ…
    https://www.itvhaber.com/?p=85058
    #HafifZihinselEngelli #Öğrenci #İstihdam #Ataşehir #Lions #ÖzelEğitim #MeslekiEğitimMerkezi #Eğitim #SezginÇekiç #YılınÖğrencisi #Karne #EngelliÖğrenci