logo

LİSELİ TİYATROCULAR MSKM’DE AYAKTA ALKIŞLANDI

LİSELİ TİYATROCULAR MSKM’DE AYAKTA ALKIŞLANDI

Özel Moda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Sınıfı öğrencileri sahneledikleri “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım” oyunuyla ayakta alkışlanan bir performansa imza attı.

Mezuniyet oyunu olarak Haldun Taner’in 1964’de yazdığı “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım” adlı oyununu Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi Halit Akçatepe Sahnesi’nde oynayan oyuncular gösterdikleri performans ile izleyicilerden tam not aldı.

Yönetmenliğini Aygün T. Hiçyılmaz’ın, yönetmen yardımcılığını Burcu Yüceler’in yaptığı oyunun müzik ve koreografisi ise Müge Ökten ve Sertaç Pekmezci tarafından yapıldı.

Oyunda ise 12/C sınıfından Zafer B. Akkoyun, Melis C. Albayrak, Atakan Alcan, Elif Ağaran, Dilan Akbulut, Görkem Buztaş, Şımay Demir, Berat Eren, Ayberk Ersoy, Taha Bora Elkoca, Murat Günver, Damla Görmez, Yelit C. Kokal, Emrecan Karakurum, Hazar Özgen, Simge Salgıncı, Nasmina Tüten, Rasin Yalçın, Yaren Yılmaz ve İrem Yılmaz rol aldı…

Oyun sonrası Taha Bora Elkoca, Görkem Buztaş ve Atakan Alcan duygularını paylaştı…

TAHA BORA ELKOCA: Daha önce “Vişne Bahçesi adlı oyunda da rol almıştım. Hayatımı tiyatro üzerine kurmak ve konservatuvara gitmek istiyorum.

GÖRKEM BUZTAŞ: Küçüklüğümden beri tiyatroya ilgim vardı. Pek çok tiyatro oyunu izledim. Okul hayatım bana istediğim kapıyı araladı. Konservatuara gitmek istiyorum. Ailem de beni bu konuda destekliyor.

ATAKAN ALCAN: Tiyatro; insanları, doğayı tanımak ve gözlem yapmak için doğru bakış açısını öğretti. Amacım ileride insanları günlük yaşamın sıkıntılarından, tekdüzeliğinden kurtaracak çalışmalara imza atmak. Tiyatroyu çok seviyorum, idolüm ise Çetin Tekindor…

Ataşehir Belediye Meclisi Üyesi T. Akan Buztaş da yeğeni Görkem Buztaş’ı büyük bir dikkatle izlediği oyun sonrası, “Gençlerimiz çok başarılıydı. Bütün öğrencileri ve öğretmenlerini kutluyorum. Yeğenim Görkem de çok başarılıydı, kendisiyle gurur duydum” dedi.

Haber – Foto: Kadir İncesu

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ