logo

Mahkemeden 3400 TL Ceza Alan Emeklinin İsyanı!

Mahkemeden 3400 TL Ceza Alan Emeklinin İsyanı!

CHP 26. Dönem Milletvekili Barış Yarkadaş, “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlaması yüzünden para cezasına çarptırılan Süleyman Şahin’in durumunu kamuoyuyla paylaştı.

CHP 26. Dönem Milletvekili Barış Yarkadaş, DİSK/Emekli-Sen Kartal Kurucu Şubesi Başkanı Süleyman Şahin’in yaşadığı adli dramı yazdı.

Yarkadaş, Twitter hesabından şunları paylaştı:

Süleyman Şahin, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’la ilgili yaptığı bir yorumdan dolayı, Erzincan 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nce 1 yıl hapisle cezalandırıldı. Ceza daha sonra 10 aya indirildi. Mahkeme, Süleyman Şahin’in 3400 TL ödemesine hükmetti.

Erdoğan’a “diktatör” dediği iddiasıyla yargılanan ve ceza alan Süleyman Şahin’le konuştum. Şahin, mahkemede yaptığı savunmada siyasi bir yorum yaptığını ve suç işlemediğini beyan ettiğini söyledi.

Şahin’i düşündüren asıl şey ise hem 3400 TL’yi nasıl ödeyeceği hem de maddi durumu elvermediği için AYM’ye gidemeyecek olması.

Zira, emekli maaşının yarısıyla banka kredisi ödediğini söyleyen Şahin, “Ekonomik açıdan cezayı ödeyebilmem de AYM’ye gidip hakkımı arayabilmem de mümkün değil” diyor.

İşte memleketimden adalet manzaraları..”

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ