logo

MALATYALILAR ZABITAYI KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNDE AĞIRLADI

MALATYALILAR ZABITAYI KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNDE AĞIRLADI

Ataşehir Malatyalılar Derneği, 191. kuruluş yıldönümünü kutlayan zabıta teşkilatı adına Ataşehir Belediyesi Zabıta Müdürü Battal Sarıkaya ve ekibini kahvaltıda ağırladı.

Bu yıl 191.yılını kutlayan zabıta teşkilatını Ataşehir Malatyalılar Derneği kahvaltıda ağırladı. Ataşehir Belediyesi Zabıta Müdürü Battal Sarıkaya, ilk kez kendilerini bir sivil toplum kuruluşunun ağırladığını belirterek Malatyalılara bu jestlerinden dolayı teşekkür etti.

191.yılını kutlayan zabıta teşkilatını Malatyalılar da unutmadı. Ataşehir Malatyalılar Derneği(ATAMAD) yeni yıllarının coşkusunu yaşayan zabıtalara kahvaltı programı düzenledi. Etkinliğe Ataşehir Belediyesi Zabıta Müdürü Battal Sarıkaya, zabıta amirleri ve komiserleri katıldı. Programda konuşan ATAMAD Başkanı İrfan Kiraz, zabıtaların özellikle halkın sağlığı için önemli görevler üstlendiğini belirtti. Kiraz, “Bir teşkilat düşünün ki 191 yıldır faaliyette. Gizli bir güç olarak sürekli vatandaşın huzurunu, güvenliğini koruyor ve gerektiğinde canı pahasına bile olsa mücadele ediyor. Ben bu özveriyi gösteren zabıta teşkilatını tebrik ediyorum. Bizim için gece gündüz demeden çalışan bu teşkilatı bizlerin de 1 hafta onurlandırması gerekiyor. Bu nedenle zabıta teşkilatımızı ağırlamaktan onur duyduk.”dedi.

“İLK KEZ BİZİ BİR STK AĞIRLIYOR”

Ataşehir Belediyesi Zabıta Müdürü Battal Sarıkaya ise kendilerini unutmayan ATAMAD’IN tüm dernek üyelerine teşekkür etti. Kahvaltıda bir ilkin yaşandığını vurgulayan Sarıkaya, “Zabıta haftası etkinlikleri kapsamında yıllarca çeşitli programlar düzenleniyor. Ancak bu etkinlikler içerisinde daha önce hiçbir sivil toplum kuruluşu teşkilatımızı ağırlamadı. Ben bu ilki gerçekleştiren Ataşehir Malatyalılar Derneğine öncelikle teşekkür ediyorum. Zabıta, halk tarafından genellikle eksik tanınıyor. Çıkan birkaç haberle insanlar üzerinde olumsuz bir izlenim bırakıyor ancak bu doğru bir izlenim değil. Bizler 7 gün 24 saat çalışan bir teşkilatız. Belediyenin diğer birimleriyle sıkı bir ilişki içerisindeyiz. Sizler bizi bugün burada ağırladığınız ve bir nebze de olsa kendimizi anlatma imkanı sağladınız. Umarım bu tür etkinliklerle halkımıza kendimizi daha iyi ifade etme imkanlarımız olur” İfadelerini kullandı.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ