logo

Maltepe MÜ Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi Temeli Atıldı

Maltepe MÜ Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi Temeli Atıldı

Maltepe’deki boşaltılan askeri alanda yapımı planlanan Marmara Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi’nin, temeli Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı törenle atıldı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Maltepe’deki boşaltılan askeri alanda yapımı planlanan Marmara Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi Temel Atma Töreni düzenlendi.

Katılımın oldukça yüksek Marmara Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi Temel Atma Töreni Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni külliyenin 2023’ün sonuna kadar tamamlanması gerektiğini söyledi.

Konuşması onda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, konuşmasının sonunda Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan külliyenin kısa süre içerisinde tamamlanması için söz aldı.

FİRMADAN BİTİŞ TARİHİ İÇİN İMZALI KAYIT İSTEDİ

2023’ün sonuna kalmadan Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi’nin tamamlanmasını isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Temel atma töreninde konuşan Erdoğan, 2023’e kadar bitirilmesini istediğini ileterek; “Bundan sonraki süreçte, müteahhit firma süratle eserimizi bize kazandıracaklar. Bakanımıza bir sorayım; ne zaman ilk etabı bitireceğiz? İnşallah, maşallah yok. 2023’ün sonuna kadar dediğinizde olmaz. İşin yazılı kaydını almamız lazım, ben yazılı kaydını göreceğim. Yazılısını istiyoruz. Hem müteahhitle hem mimarla. Altta imzaları olsun, bunları görelim.” Dedi.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ