logo

Maltepe’deki ‘Yöresel Günler’de ‘Çankırı Rüzgarı’ Esecek

Maltepe’deki ‘Yöresel Günler’de ‘Çankırı Rüzgarı’ Esecek

cankiri_maltepe (00_1)Çankırı kültürel zenginliklerinin sergileneceği sahildeki Maltepe Kültür ve Spor Parkı’nda 16-20 Eylül 2015 tarihleri arasında 5 gün süre ile ‘Çankırı Rüzgarı’ esecek.  

Recep Kenan/itvhaber.com

16-20 Eylül 2015 tarihleri arasında 5 gün süre ile Maltepe Sahilindeki Maltepe Kültür ve Spor Parkı’nda “Şimdi Çankırı Zamanı” sloganı ile düzenlenen Yöresel Çankırı Günleri’nde Çankırı Rüzgarı esecek.

Tutkal Organizasyon tarafından organizasyonu yapılan Yöresel Çankırı Günleri konsepti ile Çankırı Rüzgarı eseceği alanda stand kurmak isteyen dernek, kurum ve Çankırılıların iletişime geçerek organizatör kurum ile görüşerek bilgi alabilirler.

cankiri_maltepe (6)

Çankırı Yöresel Ürünleri Ve Kültüründen Örneklercankiri_maltepe (2)

İstanbul’daki Çankırılar ve Çankırı sevenlerin Çankırı kültürü, yöresel ürünleri, sanatı ve sanatçısı ile buluşacakları Yöresel Çankırı Günleri Maltepe Sahilindeki Maltepe Kültür ve Spor Parkı’nda “Şimdi Çankırı Zamanı” sloganı ile düzenleniyor

İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) tarafından Tutkal Organizasyon Maltepe Kültür ve Spor Parkı’nda işbirliği ile düzenlenen Yöresel Çankırı Günleri’nde Çankırı Yöresel ürünleri ve kültüründen örnekler sergilenecek.

Çankırı’nı kültüründe önemli yer tutan Yaren geleneğinin temsilcilerinin yaren gösterileri yapacağı, yine yöre sanatçılarının performanslarını sergileyecekleri etkinliklerde çeşitli yarışmalar da düzenlenecek.

Çankırı’nın zenginliklerinin İstanbullularla paylaşılarak Çankırı’yı tanıtmayı amaçladıklarını söyleyen ÇANDEF Genel Başkanı Zekerşya Açıkgöz; “Çarşamba günü başlayacak ve Perşembe günü saat 17:30’da da resmi açılışın yapacağımız Maltepe Çankırı YÖRESEL GUNLERİ etkinliğimizin amacına ulaşabilmesi için geniş bir katılımla destek vermenizi rica ediyorum” sözleri ile Çankırı Yöresel Günleri etkinliğinin tanıtımı ve duyurulmasında hemşerilerinin desteğini istedi..

Stand Açmak İsteyenler İletişime Geçsinler

İstanbu Anadolu Yakasında Çankırı rüzgarı estirece yöresel günler organizasyonunda stand açarak yer almak isteyen Çankırılıların kendileri ile iletişime geçmesini isteyen İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) Genel Başkanı Zekeriya Açıkgöz, “16-20 EYLÜL 2015 tarihleri arasında 5 gün süre ile MALTEPE – Sahilde – Maltepe Kültür ve Spor Parkı’nda Çankırı Rüzgarı esecek. Bu alanda stand kurmak isteyen dernek, kurum, hemşerilerimizin bizimle irtibata geçmesini bekliyoruz.” dedi.

ÇANDEF Genel Başkanı Zekeriya Açıkgöz, başvuruların organizatör kurum olan Tutkal Organizasyon tarafından kabul edildiğini ilgilenenlerin 0541 642 43 46 No’lu GSM üzerinden Muhammed Beye yapılabileceğini belirtti.

Açılış: 17 Eylül 2015

Saat: 17:30

Yer: Maltepe Kültür ve Spor Parkı

Adres: Maltepe Sahil

Tarih: 16-20 EYLÜL 2015

İrtibat Tel: 0541 642 43 46

davet

cankiri_maltepe (3)
cankiri_maltepe (5)davet

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ