logo

‘Mam’art Tiyatro ‘Kızgın Damdaki Kedi’ İle Ataşehir’de

Mam’art Tiyatro oyuncuları tarafından sahnelenen “Kızgın Damdaki Kedi” adlı oyun Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde Ataşehirlilerle buluştu.

Sezin Akbaşoğulları, Tuğrul Tülek, Ayten Uncuoğlu, Ünal Silver, Bennur Duyucu ve Ömür Kayakırılmaz’dan oluşan Mam’art Tiyatro “Kızgın Damdaki Kedi” adlı oyun ile Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde sahne aldı.

Tennessee Williams tarafından yazılan ve Mam’art Tiyatro oyuncuları tarafından Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde sahnelenen “Kızgın Damdaki Kedi” adlı oyunu salonu dolduran tiyatro severler tarafından ilgiyle izlendi.

Oyun sonrası Ataşehir Belediyesi Genel Sanat Yönetmeni Oben Özkal;  Sezin Akbaşoğulları, Tuğrul Tülek, Ayten Uncuoğlu, Ünal Silver, Bennur Duyucu ve Ömür Kayakırılmaz’a çiçek takdim etti.

Tennessee Williams tarafından yazılarak tiyatro dünyasına kazandırılan ve Pulitzer ile Tiyatro Eleştirmenleri Birliği Ödüllerini almış olan Kızgın Damdaki Kedi, büyük arazi sahibi, zengin bir Amerikan ailesi içindeki gizlenmiş, saklı kalmış birtakım gerçeklerin ortaya dökülmesiyle yaşanan çatışmaların anlatıldığı psikolojik-gerçekçi bir oyun…

Serkan Salihoğlu, Feri Baycu Güler, Tuğrul Tülek tarafından dilimize çevrilen oyunun Yönetmeni Serkan Salihoğlu…

Oyuncuları ise; Sezin Akbaşoğulları, Tuğrul Tülek, Ayten Uncuoğlu, Ünal Silver, Bennur Duyucu, Ömür Kayakırılmaz

                                         SEVİNÇ ERBULAK

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1523 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

‘Mam’art Tiyatro ‘Kızgın Damdaki Kedi’ İle Ataşehir’de” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ‘Mam’art Tiyatro ‘Kızgın Damdaki Kedi’ İle Ataşehir’de
    https://www.itvhaber.com/mamart-tiyatro-kizgin-damdaki-kedi-ile-atasehirde.html#.WgdBluR3Cr8.twitter
    #MamartTiyatro #KızgınDamdakiKedi #Ataşehir #AtaşehirBelediyesi #MustafaSaffetKültürMerkezi #MSKM #SezinAkbaşoğulları #TuğrulTülek #ObenÖzkal #TennesseeWilliams #itvhaber