logo

MANİSA’DA 731 ASKER GIDADAN ZEHİRLENDİ

Yine Manisa 1’inci Piyade Er eğitim Tugay Albay Arif Seyhun Kışlası’nda akşam yemeğinin ardından çok sayıda asker rahatsızlanarak bulantı ve kusma şikayetiyle hastaneye kaldırıldı.

Akşam saatlerinde bulantı ve kusma şikayetiyle revire başvuran 731 asker ambulanslarla kentteki hastanelere sevk edildi. Hastaneler, mesaisi bittikten sonra evlerine giden personeli acil koduyla göreve çağırırken, zehirlenme şüphesiyle hastanelere getirilen askerlere serum tedavisi uygulandı.

Askeri birliklerde yaşanan gıda zehirlenmeleri ile gündeme gelen Manisa’da yeni bir zehirlenme vakası daha yaşandı. Manisa’daki birlikte yedikleri akşam yemeği sonrası rahatsızlanan 731 asker hastaneler kaldırılarak müdahale edildi.

Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı’nda akşam yemeği sonrası rahatsızlanan 731 askerle ilgili açıklama yapan Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, “Bugünden itibaren geçici olarak askerlerin yemek ihtiyacı Valilik koordinesinde, Tugay Komutanlığı ve belediyelerle birlikte hazırlanıyor. 3 öğün olarak hazırlanan kumanyalar askerlere dağıtılıyor” dedi.

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlasındaki görülen gıda zehirlenmesi vakaları sonrası askerlerin yemek ihtiyacının Valilik koordinasyonunda Tugay Komutanlığı ve belediyelerle birlikte karşılandığını bildirdi.

Güvençer, kışladaki zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırılan askerlerin hayati tehlikesinin bulunmadığını kaydetti. Halen hastanede bulunan 37 askerin durumlarının iyiye gittiğini dile getiren Güvençer, zehirlenmenin nedeninin uzman ekiplerce araştırıldığını ifade etti.

Manisa’daki zehirlenme olayı ile ilgili Manisa Savcılığı tarafından yapılan açıklamada akşam yemeğinden 731 askerin etkilendiğini, birliğin yemek hizmetini veren yemek şirketinden 21 kişinin de gözaltına alındığını açıkladı.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
792 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

MANİSA’DA 731 ASKER GIDADAN ZEHİRLENDİ” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    MANİSA’DA 731 ASKER GIDADAN ZEHİRLENDİ
    https://www.itvhaber.com/manisada-731-asker-gidadan-zehirlendi.html#.WUasRHO6FXw.twitter
    #Manisa #Piyade #AkşamYemeği #Asker #Bulantı #Kusma #GıdaZehirlenmesi #ManisaValisi #MustafaHakanGüvençer