logo

Mansur Yavaş İyilik Bulaştırmaya Devam Ediyor

Mansur Yavaş İyilik Bulaştırmaya Devam Ediyor

Mansur Yavaş’ın Ankara için başlattığı 2020 yılı sonu sona eren GSS ve Bağkur prim borçluları muayene ve sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanma hakkı 2021 yılı sonun uzatıldı.

Recep Kenan/itvhaber.com

“İyilik Bulaşıcıdır” sözüyle Ankaralı olan olmayan herkesin takdir toplayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın bir iyilik hareketi daha vatandaşın lehine bir karara öncülük etti.

MANSUR YAVAŞ EYT’Lİ HABERİ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, GSS prim borcu nedeniyle sağlık hizmetlerinden yararlanamayan EYT’lilerin Genel Sağlık Sigorta primlerini ödeyerek sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanmanın önünü açmıştı.

2020 yılı sonu itibarı ile muayene ve sağlık hizmetlerinden yararlanma sona eren, hastanelerde mağduriyetler yaşayan GSS ve Bağkur prim borçluları için ücretsiz sağlık hizmetinden yararlanabilme hakkı 2021 yılı sonun kadar uzatıldı.

MANSUR YAVAŞ EYT’LİLER İÇİN PRİM DESTEĞİ BAŞLATMIŞTI

EYT (Emeklilikte Yaşa Takılanlar)’li seçmenlerine verdiği sözü yerine getirmek üzere harekete geçen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sağlık hizmetlerinden yararlanamayan EYT’lilerden Genel Sağlık Sigorta primlerini yapılandırmayan ve Ankara’da yaşayıp belediyeye başvuranların GSS primlerini, yeni kararname çıkana kadar ödeneceğini açıkladı.

BAKAN SELÇUK’TAN AÇIKLAMA GELDİ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, GSS ve Bağkur prim borçluları için ücretsiz sağlık hizmetinden yararlanabilme hakkı 2021 yılı sonun kadar uzatıldığını açıkladı.

Genel Sağlık Sigortası (GSS) ve Bağkur prim borcu olan vatandaşlarımız 31 Aralık 2021’e kadar Devlet Hastaneleri ve Devlet Üniversitesi hastanelerinde sağlık hizmetlerinden faydalanmaya devam edecek.

Genel Sağlık Sigortası (GSS) ve Bağkur prim borcu olan vatandaşlar 31 Aralık 2020 tarihinden itibaren sağlık hizmetlerinden ücretli olarak yararlanabiliyorlardı.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ