logo

Marmara’da Gök Gürültülü Sağanak Geçişleri Bekleniyor

Marmara’da Gök Gürültülü Sağanak Geçişleri Bekleniyor

Hafta boyunca etkisini göstermesi beklenen Basra kaynaklı alçak basınç sisteminin, Marmara bölgesi sağanak ve gök gürültülü sağanak geçişlerine neden olması bekleniyor.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ramazan Bayramı’nın birinci gününden beri kuzeyden esen poyrazın, Perşembe sabah saatlerinden itibaren yönünü güneyli yönlere çevireceği ve mevsim normallerinin altında seyreden sıcaklıkların Perşembe gününden itibaren kademe kademe artacağı tahminini paylaştı.

İBB AKOM’un paylaştığı verilere göre; hafta boyunca etkisini göstermesi beklenen Basra kökenli alçak basınç sisteminin, Marmara bölgesi üzerinde kararsız hava koşullarına neden olacağı, beraberinde sağanak ve gök gürültülü sağanak geçişlerinin yaşanacağı tahmin ediliyor.

Cumartesi öğlen saatlerine kadar aralıklarla görülecek yağışların özellikle bugün akşam saatleri ile Cuma günü kısa süreli ve yerel olarak kuvvetli bir şekilde etkisini göstermesi bekleniyor.

İSTANBUL’DA SICAKLIK ARTIYOR

İstanbul’da Ramazan Bayramı’nın ilk gününden itibaren kuzeyli (Poyraz) yönlerden esen rüzgarın yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren yönünü güneyli (Lodos) yönlere çevireceği, halihazırda mevsim normallerinin altında (16-17°C) seyreden sıcaklıkların Perşembe gününden itibaren kademe kademe artarak 22°C’lere kadar yükseleceği tahmin ediliyor.

ÜLKE GENELİNDE HAVA

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Karadeniz ile Eskişehir, Erzurum, Erzincan ve Ardahan çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın; İç Anadolu’nun doğusu ile Doğu Anadolu’nun batısında güney yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ