logo

Meclis, Seçim Gündemiyle Olağanüstü Toplanıyor

Ataşehir Belediye Meclisi Meclis Valilik kararı, Belediye Başkan Vekili ve Meclisi 1. Başkanvekili Özata’nın davetiyle, Ataşehir Belediye Başkanı Vekili Seçimi Gündemiyle Olağanüstü toplanıyor.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir Belediye Meclisi İstanbul Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğünün tarihli yazısı Belediye Başkan Vekili ve Meclisi 1. Başkan Vekili Sadi Özata imzasıyla Ataşehir Belediye Başkanı Vekili Seçimi Gündemiyle Olağanüstü toplantıya davet edildi.

TALİMAT, İSTANBUL VALİLİĞİ MAHALLİ İDARELER MÜDÜRLÜĞÜNDEN

İstanbul Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğünün 12/12/2017 tarihli ve 78411129-663.07-E.96756 sayılı yazısında; “Ataşehir Belediye Başkanı Battal İLGEZDİ’nin Anayasamızın 127 nci maddesinin dördüncü fıkrası ve 5393 sayılı Belediye Kanununun 47nci maddesi uyarınca, Bakanlık Makamının 06.12.2017 tarihli Onay’ı ile geçici bir tedbir olarak görevinden uzaklaştırılması nedeniyle; 5393 Sayılı Belediye Kanununun 45 inci maddesi hükümleri doğrultusunda, Ataşehir Belediye Meclisinin, Belediye Başkan Vekilini seçmek üzere Ataşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda 16/12/2017 Cumartesi günü Saat:14.00’te toplanması Valiliğimce uygun görülmüştür” ifadeleri ile toplantı tarihi ve yeri bildirildi.

ATAŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI VEKİLİ SEÇİMİ YAPILACAK

İstanbul Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğünün ilgili yazısına bağlı olarak Meclisi Olağan Üstü Toplantıya davet eden Belediye Başkan Vekili ve Meclisi 1. Başkan Vekili Sadi Özata imzalı davette, “Anılan yer, tarih ve saatte 5393 sayılı Belediye Kanununun 45. Maddesinde belirtilen usullere uygun olarak yapılacak toplantıya Belediye Meclis Üyeleri’nin katılımının sağlanması hususunda gereğini önemle rica ederim.” denildiğinden; Ataşehir Belediye Meclisinin 16 Aralık 2017 Cumartesi günü aşağıdaki yazılı konuyu tetkik ve karara bağlanmak üzere Belediye Başkanı Vekili Seçimi yapılacaktır” ifadelerine yer verildi.

DAVET BAŞKANI VEKİLİ VE BELEDİYE MECLİSİ 1. BAŞKAN VEKİLİ İMZALI

Belediye Başkanı Vekili ve Belediye Meclisi 1. Başkan Vekli Sadi Özata imzalı Ataşehir Belediye Meclisi Olağan Üstü Toplantı Daveti tarih ve yer bilgileri şöyle:

Belediye Başkanı Vekili Seçimi 16 Aralık 2017 Cumartesi günü saat 14:00’da Ataşehir Belediye Başkanlığı Küçükbakkalköy Mah. Şehit Şakir Elkovan Cad. No:20 Kat:3 Ataşehir/İSTANBUL (Novada İş Merkezi) adresinde Belediye Meclis Salonunda yapılacaktır.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1519 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

Meclis, Seçim Gündemiyle Olağanüstü Toplanıyor” için 1 yorum

  1. ZEYNEP : diyor ki:

    K PARTİLİ BİRİ SEÇİLSİNDE YALANDAN ATAŞEHİR PLANLARINI YAPMIYORLAR DİYE CHP YE LAF ATANLAR 2 AY DA TÜM PLANLARI GETİRSİN MECLİSE DE ONAYLASIN.