logo

Mersin Büyükşehir: ‘Bize Yasak, AK Partili Belediyeye Serbest’

Mersin Büyükşehir: ‘Bize Yasak, AK Partili Belediyeye Serbest’

Mersin Büyükşehir Belediyesi, yardım çalışmalarının “şov” olarak değerlendirilmesine üzüldüklerini, kendilerine Yasak Olanın, AK Partili Belediye serbest olduğunu açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şov yapmakla suçladığı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Üretimimizi arttırıp 35 bin ücretsiz ekmek dağıtımı yapıyorduk. İhtiyacım var diyene ulaştırdık, bu mu suç?” Diye sordu.

Yazılı bir açıklama yapan Mersin Büyükşehir Belediyesi, açıklamasında “Yasalar çerçevesinde İl Pandemi Koordinasyon Kurulu ile iletişim halinde görevimizi yerine getirdik, getirmeye devam ediyoruz.” İfadeleri yer aldı.

BİZE YASAK OLAN, AK PARTİLİ BELEDİYE İÇİN SERBEST BIRAKILMIŞ

Genelgeyle ücretsiz ekmek dağıtımının sadece Vefa Sosyal Destek Birimleri’ne verildiğinin açıklandığı hatırlatılan Mersin Büyükşehir Belediyesi basın açıklamasında, AK Partili belediyelerin ekmek dağıtımının sürdüğünün altı çizilerek, “Görülmektedir ki bize yasak olan, AK Partili bir belediye için serbest bırakılmış ve hizmet olarak sunulmuştur.”

“FETÖ ve PKK gibi örgütlerle ilişkilendirmek kabul edilemez” denilerek tepkisini dile getiren Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklama:

“Belediyeler, devlet mekanizması içerisinde hem organizasyon kabiliyeti, hem de imkanlar açısından yerelde en önemli kurumlardır.

Pandemi ile mücadele süreci başladığından bu yana Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak yasalar çerçevesinde İl Pandemi Koordinasyon Kurulu ile iletişim halinde görevimizi yerine getirdik, getirmeye devam ediyoruz.

Kaldı ki bu süreç içerisinde idareden, bizim çalışmalarımıza yönelik herhangi bir uyumsuzluk ya da kuralları ihlal ettiğimize ilişkin uyarı olmamıştır.

Bilakis bu süreç, Mersin’le ilgili açıklanan pandemi tablolarında görüleceği gibi son derece iyi yönetilmiştir. Bu hafta uygulanan sokağa çıkma yasağındaki belediyemizin tavrı, tamamen İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda olmuştur.

Genelgede, ticari ekmek satış ve dağıtımları dışındaki ücretsiz ekmek dağıtımı, sadece Vefa Sosyal Destek Birimleri’ne verilmiştir. Bunun bir diğer anlamı ise hiçbir belediyenin ücretsiz ekmek dağıtımı yapamayacağıdır.

BİZE YASAK OLAN, AK PARTİLİ BELEDİYE SERBEST

Biz de genelgeye bağlı kalarak, halka ücretsiz ekmek dağıtamayacağımızı duyurduk.

Ancak, genelgeye rağmen ücretsiz ekmek dağıtımını gerçekleştiren, üstelik bunu ulusal bir haber kanalında canlı yayına katılarak açıklayan AK Partili Akdeniz Belediyesi olmuştur. Görülmektedir ki bize yasak olan, AK Partili bir belediye için serbest bırakılmış ve hizmet olarak sunulmuştur.

Anlaşıldığı üzere, Sayın Cumhurbaşkanı Mersin’de olan bitenler hakkında yanlış bilgilendirilmektedir.

“ŞOV” OLARAK DEĞERLENDİRİLEN HALK İÇİN HİZMET MÜCADELESİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak, bu süreçte diğer kurumlarla uyum içerisinde hizmetlerimize devam edeceğiz. Yaptığımız hizmetlerin şov olarak değerlendirilmesi bizleri üzmüştür. Sayın Cumhurbaşkanı’nın “şov” olarak değerlendirdiği süreç, aslında bizlerin bin bir zorlukla halkımız için verdiği hizmet mücadelesinden başka bir şey değildir. Vatandaşlarımızın bu sıkıntılı süreci aşması için gösterdiğimiz samimi katkı ve çalışmalar bundan sonra da devam edecektir.

FETÖ VE PKK GİBİ ÖRGÜTLERLE İLİŞKİLENDİRMEK KABUL EDİLEMEZ

Belediyemizin her koşulda bütün olumsuzluklara rağmen verdiği hizmeti, yaptığı her uygulamayı FETÖ ve PKK gibi örgütlerle ilişkilendirmek kabul edilemez. Her fırsatta millet iradesine vurgu yapan Sayın Cumhurbaşkanı’nın milletin oylarıyla seçilmiş belediye başkanları için böyle bir ifade kullanması ise asla kabul edilemez.

Bizlerin vatan ve millet sevgisi sorgulanamayacağı gibi, ülkemiz için gece gündüz demeden fedakarca çalışanların emeği de yok sayılamaz.

Öyle görülüyor ki, salgın süreci önemli tahribatlar yaratacağı gibi, daha sonraki dönemlere de yansımaları hem ekonomik hem de sosyal açıdan olumsuz olacaktır.

Şimdi bu olumsuzluklarla mücadele etme zamanıdır.

Gün, enerjimizi siyasi polemiklere değil, hizmete harcama günüdür.

Milletimizden aldığımız güçle ve sorumluluk anlayışımızla, milletimiz için var gücümüzle çalışma günüdür.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ