logo

METEOROLOJİ’DEN ŞİDDETLİ VE KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

METEOROLOJİ’DEN ŞİDDETLİ VE KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

meteoroloji_uyari _istanbulMeteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara Bölgesi’nde bugün akşam saatlerinden itibaren çok kuvvetli ve şiddetli yağış ve rüzgar beklendiğini bildirdi. Baskınlara karşı uyardı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Meteoroloji yağışların; Trakya (Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ) ile Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova ve İstanbul çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2) olacağı tahmininde bulundu ve meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtınalara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.

Çarşamba gününe kadar sürecek olan yeni bir yağışlı havanın etkisine giren İstanbul ve çevresinde, hava sıcaklığı 4-8 derece azalacağı belirtildi.

MARMARA’DA ŞİDDETLİ VE ÇOK KUVVETLİ YAĞIŞ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yapılan tahminlere dayanarak yaptığı uyarıda; Marmara Bölgesi’nde Pazartesi gece saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; Trakya Bölgesinde Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ ile Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova ve İstanbul’da çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2) olacağı tahmin edilmektedir. Meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtına vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

SALI GÜNÜ FIRTINA

Marmara’da Salı günü sabah saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeybatılı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/s) fırtına şeklinde esecek olan rüzgar, Çarşamba günü ilk saatlerde etkisini kaybedecek.

SEL, BASKIN VE ULAŞIMDA AKSAMA UYARISI 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahminler Şube Müdürlüğü tarafından yapılan tahminlere dayanılarak yapılan şiddetli ve çok kuvvetli yağış tahminine bağlı olarak  Ani Sel, Su Baskını, Yıldırım, Ulaşımda Aksamalar, Çatı Uçması,  Ağaç veya Direklerin Devrilmesi gibi tehlikelere karşı uyarıldı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ