logo

Metin Akpınar ve Müjdat Gezen Hakkında Soruşturma

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, sanatçılar Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında bir televizyon programında sarf ettikleri sözler nedeniyle soruşturma başlattı.

Recep Kenan/itvhaber.com

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, sanatçılar Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında ‘Cumhurbaşkanı’nı hedef alarak hakaret içerikli sözler söyleyip darbe ve ölüm tehdidinde bulunmak’ iddiasıyla soruşturma başlatıp, sanatçıları savunmaları alınmak üzere savcılığa davet edildi.

Başsavcısı İsmail Uçar’ın talimatıyla başlatılan soruşturmada, iki sanatçının 21 Aralık’ta gazeteci Uğur Dündar’ın Halk TV’deki Halk Arenası adlı programında darbe çağrısında bulunduğu iddialarına yönelik sözleri incelenecek.

Metin Akpınar’ın avukatı aracılığıyla yaptığı yazılı açıklamada, “Programda konuşulan konular, özellikle bazı medya organlarınca kamuoyuna farklı şekilde yansıtılmış ve sanki Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı hedef alınmış gibi bir algı yaratılmak istenmiş, bu vesileyle de konunun hem kamuoyuna hem de Cumhurbaşkanı’na yanlış aksettirilmesine neden olunmuştur” denildi.

Anadolu Adliyesi Basın bürosundan soruşturma ile ilgili yapılan açıklama:

“Bazı basın organları ile sosyal medya hesaplarında Uğur Dündar tarafından sunulan Halk Arenası adlı programın 21.12.2018 tarihli bölümüne katılan Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’ın Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanını hedef alarak hakaret içerikli sözler söyleyip darbe ve ölüm tehdidinde bulundukları yönünde haberler yer aldığının tespiti üzerine 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 160. maddesi uyarınca işin aslını araştırmak ve sorumlular hakkında yasal gereğine tevessül etmek amacıyla 22.12.2018 tarihinde soruşturma başlatılmış ve her iki şüpheli savunmaları alınmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığımıza davet edilmiş olup, keyfiyet tüm basın/yayın kuruluşları ile kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

Etiketler: » » » » » » » »
Share
614 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ