logo

MHP KURULTAYI; ‘TÜM DEĞİŞİKLİKLER KABUL’

mhp_tüzük_kurultayı_ankara_kabul_5Yargı tarafından atanan Çağrı Heyeti’nin topladığı, MHP Genel Merkezi’nin yasadışı ilan ettiği MHP Tüzük Kurultayı, Ankara’nın Akyurt ilçesindeki Büyük Anadolu Otel’de yapıldı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Çağrı Heyeti’nin topladığı MHP Olağanüstü Tüzük Kongresi’nde gerekli olan 594 sayısı aşılarak salt çoğunluğun sağlandığı belirtildi. MHP’de kayıtlı bin 187 delegenin salt çoğunluğu olan 594 sayısı aşıldığı belirtilen kongrenin açılış konuşmasını Kurucular Kurulu Üyesi ve Kurultay Çağrı Heyeti Başkanı Ali Sağır yaptı.

Çağrı heyeti tarafından, imza atan delege sayısının kurultayın toplanması için yeterli sayıya ulaştığı, delege sayısının 800’ü aştığı ancak işlemlerin yavaş yürüdüğü belirtilen notere beyan için atılan imzaların resmi olmayan sayısının toplamının 788’e ulaştığı belirtildi.

NOTER; “AÇIKLAMA TASDİK İŞLEMİNDEN SONRA”

Kesin delege sayısının noterlikçe resmi onay işlemlerinin tamlanması sonrası açıklanacağı belirtilen Ankara 13. Noterliği konuyla ilgili ilk açılamada; “MHP Kurultayı için 659 imza aldık. Kontrol amaçlı sayım sürüyor. Tasdik işlemi Pazartesi günü yapılacak” dedi.

Öte yanda MHP Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada ise 495 imza toplandığı belirtildi.

DİVAN BAŞKAN MUSAVVAT DERVİŞOĞLU

Kurultay Divan Başkanlığı için Meral Akşener’in desteklediği Musavvat Dervişoğlu ile Sinan Oğan’ın desteklediği Hasan Hüseyin Türkoğlu aday oldu. Dervişoğlu 456, Türkoğlu 170 delegeden imza aldı. Tek aday olarak önerilen Musavvat Dervişoğlu Divan Başkanlığı’na seçildi.

TÜM TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ KABUL EDİLDİ

MHP’li muhaliflerin Genel Merkez’e rağmen düzenlediği tüzük kurultayında tüzük değişikliğine ilişkin tüm önergeleri oy birliğiyle kabul edildi. Muhalifler de 10 Temmuz’da yapılacak seçimli genel kurula katılacak. Yapılan tüzük değişikliği ile muhaliflere verdikleri destek nedeni ile partiden uzaklaştırılan MHP’lilerin geri dönüşlerinin de önü açılıyor. 7 Haziran’dan sonra işlenen tüm disiplin cezaları kaldırılması da kabul edildi.

10 TEMMUZ’DA “BÜYÜK KONGRE” KARARI

Muhaliflerce gerçekleştirilen MHP Tüzük Kurultayı’nda “Olağanüstü Büyük Kongre”nin 10 Temmuz 2016 tarihinde Ankara Arena Spor Salonunda yapılması oy birliğiyle kabul edildi. Kurultayın 10 Temmuz 2016 tarihinde yeterli çoğunlukla toplanamaması durumunda ise 17 Temmuz 2016 tarihinde Büyük Anadolu Otel’de toplanılacağı belirtildi.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1313 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

MHP KURULTAYI; ‘TÜM DEĞİŞİKLİKLER KABUL’” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    MHP KURULTAYI; ‘TÜM DEĞİŞİKLİKLER KABUL’
    AYRINTI HABERDE, TIKLAYINIZ
    https://www.itvhaber.com/?p=96572
    #Yargı #ÇağrıHeyeti #MHP #GenelMerkez #Yasadışı #MHPKurultayı #TüzükKurultayı #Ankara #Akyurt #itvhaber #Tüzük