logo

Milli Eğitim Müdürünün Hedefi Beyin Cerrahı Olmak

Milli Eğitim Müdürünün Hedefi Beyin Cerrahı Olmak

Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında makamını ilkokul öğrencisi Ecrin Çağdaş’a devretti.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen törenle makamını Ali Nihat Tarlan İlkokulu öğrencisi Ecrin Çağdaş’a devretti.

Ali Nihat Tarlan İlkokulu okul müdürü, öğretmeni ve annesiyle birlikte Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican’ı makamına gelen Ecrin Çağdaş’a, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğunu Ertuğrul Bilcan’dan devraldı.

Temsili makam devri sırasında konuşan Ali Nihat Tarlan İlkokulu öğrencisi Ecrin Çağdaş, makamı Ataşehir’de eğitim gören bütün öğrencileri temsilen devraldığını kaydederek, Hayatımın en önemli anısını biriktirmeme fırsat verdiği için Milli Eğitim Müdürümüze, okul müdürüme ve öğretmenime çok teşekkür ediyorum. Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Bilican ile tanışmaktan büyük bir onur duydum.  Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere ve bütün dünya çocuklarına armağan ettiği bu bayram tüm çocuklara kutlu olsun” diye konuştu.

Suriye’de, Irak’ta ve diğer ülkelerde çocukluğunu yaşayamayan tüm çocukların ve ailelerinin bir an önce hak ettikleri, insan onuruna yakışır bir hayat yaşamaları dileğini dile getiren genç İlçe Milli Eğitim Müdürü Ecrin Çağdaş, hedefinin beyin cerrahı olmak olduğunu kaydetti. Ecrin Çağdaş, Bilican’a masasını süsleyecek, çok özel yazılar yazabileceği, yazı seti hediye etti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında geçici olarak Milli Eğitim Makamına oturan öğrenci, Ecrin Çağdaş, Milli Eğitim Müdürü Etuğrul Bilican’dan okullar hakkında bilgi alarak, not aldığı eksikliklerin giderilmesi isteği ve diğer taleplerini hazır bulunan İlçe Şube Müdürleri Ercan Metin ve Nazım Yurdagül’e iletti. Şube müdürlerine eksikliliklerin giderilmesi ve gereğinin yapılması talimatı verdi.

Geçici olarak makamını devrettiği Ecrin Çağdaş’a kitap seti hediye eden Ertuğrul Bilcan, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bu anlamlı günde ziyaretten duyduğu menuniyeti dile getirerek; “Varlıklarıyla hayatımıza neşe katan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum dedi.”

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ