logo

Milli Okçumuz Mete Gazoz Avrupa Şampiyonu

Milli Okçumuz Mete Gazoz Avrupa Şampiyonu

Milli Okçumuz Mete Gazoz Okçuluk Açık Hava Avrupa Şampiyonası’nda şampiyon olarak Avrupa, Dünya, Olimpiyat Şampiyonu ilk okçu ünvanını kazandı.

Recep Kenan / itvhaber.com

Milli Okçumuz Mete Gazoz Avrupa Okçuluk Şampiyonası’nda altın madalya kazanarak Olimpiyat ve Dünya Şampiyonluklarına Avrupa Şampiyonluğu da ekledi. Milli okçumuz Mete Gazoz aynı anda 3 şampiyonluk ünvanına sahip oldu.  

METE GAZOZ ŞAMPİYONLUKLARINI 3’LEDİ

Almanya’nın Essen kentinde düzenlenen Okçuluk Açık Hava Avrupa Şampiyonası’nda Olimpiyat ve Dünya Şampiyonu milli okçumuz Mete Gazoz, finalde Slovenyalı rakibi Den Habjan Malavasic’i setlerde 6 – 0 yenerek altın madalya kazandı. Mete Gazoz,  Avrupa, Dünya, Olimpiyat Şampiyonu ilk okçu ünvanınına sahip oldu.

OKÇULUK TARİHİNDE İLK; 3 ŞAMPİYONLUK SAHİBİ

Başarısına 3’leyerek Avrupa Şampiyonluğu ekleyerek Milli Okçumuz Mete Gazoz, yaptığı açıklamada,  “Koleksiyonumdaki tek eksik parça da bugün kazandığım altın madalyayla tamamlandı. Daha da önemlisi, okçuluk tarihinde Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Şampiyonu unvanını aynı anda elinde bulunduran bir sporcu yoktu. Bu gurur hepimizin.” Dedi.

PARİS’E BU 3 UNVANLA GİDİYORUZ
Çok gururlu ve mutluyum. Bu altın madalya tüm ülkemize armağan olsun. Şimdi sırada en büyük hedef, Olimpiyat Oyunları var. Olimpiyatlar’da bu coşkunun daha büyüğünü yine hep birlikte yaşayacağız.

KLASİK YAY ERKEK TAKIMIMIZ AVRUPA 3’ÜNCÜSÜ!

Almanya’nın düzenlenen Avrupa Okçuluk Şampiyonası’nda Berkay Akkoyun, Mete Gazoz ve Ulaş Berkim Tümer’den oluşan klasik yay erkek takımımız, Holllandalı rakiplerini setlerde 5–4 yenerek bronz madalyanın sahibi oldu.

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ