logo

MOBESEYELE UYUŞTURUCUYLA MÜCADELEYE DESTEK

atasehir_mobeseBir süredir asayiş sorunu yaşanan, halkın uyuşturucu satıcıları ile karşı karşıya geldiği Yeni Çamlıca Mahallesi’ne, Ataşehir Belediyesi’nin desteğiyle mobese kameralar takıldı.

ATAŞEHİR BELEDİYESİ’NİN UYUŞTURUCUYLA MÜCADELESİ

Bir süredir asayiş sorunu yaşanan Yeni Çamlıca Mahallesi’ne, Ataşehir Belediyesi’nin desteğiyle mobese kameralar takıldı.

Son zamanlarda özellikle uyuşturucu satışı ile gündeme gelen mahallede yaşayanlar, sorunu protesto gösterileriyle gündeme taşıdı. Ataşehir Kaymakamlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ile birlikte Ataşehir Belediyesi de derhal harekete geçti. Bölgeye monte edilen mobese kameralar, suç ve suçluyla mücadele eden güvenlik kuvvetlerine büyük katkı sağlayacak.

IMG_5013

başkan ilgezdi (1)

Uyuşturucu madde ile mücadeleye her zaman destek olduklarını ifade eden Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, şunları söyledi:

“Daha önce başlattığımız Yeni Hayat projemiz ve merkezimiz ile 13 bin çocuğa ve ailelerine ulaştık. Belediyemizin hayata geçirdiği Yeni Hayat Gençlik Merkezi ile madde kullanımına karşı derin bir mücadele veriyoruz. Ortaokul ve lise öğrencilerini, verdiğimiz ‘Bağımlılık ve Farkındalık’ seminerleri ile bağımlılıktan korumayı amaçlıyoruz. Ayrıca vatandaşlarımızdan gelen mahalle güvenliğinin mobese kameralar ile artırılması talebine de hemen destek olduk.”

Mahalle Muhtarı Fazlı Sarısoy

Yeni Çamlıca Muhtarı Fazlı Sarısoy, ilçe güvenlik toplantısında, mahalleye mobese kameralar yerleştirilmesini önermişti. Bu istek üzerine Kaymakamlık da Ataşehir Belediyesi’ne talepte bulununca, kameralar monte edildi.

Maliyeti Ataşehir Belediyesi tarafından karşılanan mobese kameralar, Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı olacak. Kameralar, 24 saat boyunca kayıt yapacak.

IMG_5054

Dursunbey Caddesi’ne iki, Reşitpaşa Caddesi ve Erdembey Sokak’a birer olmak üzere toplam 4 mobese kamera yerleştirildi, mevcut olan bir mobese kameranın da yeri değiştirildi.

Yeni Çamlıca Mahalle Muhtarı Fazlı Sarısoy, “Yakın bölgemizdeki kentsel dönüşüm nedeniyle mahallemizin aldığı göçlerle nüfusumuz 16 bin’e dayandı.  Vatandaşlarımız güvende olmadıklarını hissediyorlardı. Talebimizi yerine getiren kurumlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

IMG_5033 IMG_5049

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1518 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

MOBESEYELE UYUŞTURUCUYLA MÜCADELEYE DESTEK” için 3 Yorum

 1. recep : diyor ki:

  MOBESYELE UYUŞTURUCUYLA MÜCADELEYE DESTEK
  https://www.itvhaber.com/?p=112757
  #Asayiş #UyuşturucuSatıcıları #YeniÇamlıcaMahallesi #AtaşehirBelediyesi #Destek #MobeseKameraları #Mobese #AtaşehirKaymakamlığı #İlçeEmniyetMüdürlüğü

 2. Eftal Acar : diyor ki:

  Yapılan çalışma güzel ama. Bişey farketmedi acikcasi. Uyuşturucunun ana lakaplı satıcısı yeni Çamlıca dan kovuldu mimar Sinan mahallesine yerleşti. !!!

 3. şimdi bu ataşehir belediyesi ile mi oldu.? Tabiki hayır uyuşturucu bu mahalleye sokan bizzat battal bey dir. Nasıl mı? Oy dilenmeye gelen bu kişi kısaca tapularınızı verecem demedimi şimdi kök tapu o tapu bu tapu iyi öğrenmiş hocası Dansöz Nesrin topkapı. Bırakın. Bu işleri değer adleden yerleri ucuza alınması için şirketleri kimler kurdu ve yeni çamlıca romenler yüzünden ucuza satıp kaçırma yönetemi. Taktik doğru isyan et sat yer al tabi biz zenci millet. Aptalız.