logo

MSKM’deki  ‘Suç Makinesi’ Prömiyerinin Geliri TSÇV’na

MSKM’deki  ‘Suç Makinesi’ Prömiyerinin Geliri TSÇV’na

Genç nesil oyunculardan Burak Uyanık yeni oyunu “Suç Makinesi”, geliri TSÇV yararına kullanılacak prömiyeri ile Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde sahne aldı.

Oyunu Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez, Ataşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şehnaz Yabar ile 300 dolayında tiyatrosever izledi.

Ataşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen organizasyondan elde edilecek gelir Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’na bağışlanacak.

Oyun sonrası Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez, başarılı performansı ile uzun uzun alkışlanan Burak Uyanık’a çiçek takdim etti.

Orhan Çerkez yaptığı kısa konuşmada, oyunun gelirini Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’na bağışlayan Burak Uyanık’ı gönülden kutladıklarını belirterek, “Ataşehir Belediye Başkanımız Battal İlgezdi de sanatçımıza başarı dileklerini ileterek kutladı. Burak Beye ve ekibine teşekkür ederiz. Yolları açık olsun,” dedi.

Burak Uyanık tarafından yazılan ve sahnelenen ayrıca genç oyuncular Emel Aslı Söğütçü ve Fatih Çağlar Koç, fon tiyatro ekibinin rol aldığı oyun, 18. yüzyılda Fransa’da geçiyor. Ölüm cezasına çarptırılmış bir mahkumun, hapisten kaçarak tiyatro sahnesine sığınması ile başlıyor ve izleyici mahkumun çarpıcı hayatına tanık oluyor…

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
337 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ