logo

Naci Görür, ‘7.2 Deprem Beklediğimiz Fayın Üzerinde, Endişe Verici!’

Naci Görür, ‘7.2 Deprem Beklediğimiz Fayın Üzerinde, Endişe Verici!’

Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, Marmara’da olan 4,3’lük deprele ilgili, “Minimum 7.2 büyüklükte deprem beklediğimiz fayın üzerinde.  Yeri endişe verici.” Dedi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Prof. Dr. Naci Görür “7.2 büyüklükte deprem beklediğimiz fayın üzerinde.  Yeri endişe verici. Bu deprem fayda az da olsa stres değişimine ve mekanik vibrasyona neden olmuş olabilir. Bu da sözkonusu fayın tetiklenmesine katkıda bulunabilir.” Dedi.

Önceki gün Marmara Denizi’nde merkez üssü Marmara Ereğlisi olan, İstanbul ve çevre illerden de hissedilen 4.3 büyüklüğünde depremle ilgili açıklama yapan deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, “Marmara’da olan 4,3’lük depremi görüyorsunuz. Minimum 7.2 büyüklükte deprem beklediğimiz fayın üzerinde.  Yeri endişe verici.” Dedi.

Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür,  sosyal medya üzerinde yaptığı açıklamada, “Arkadaşlar Marmara’da olan 4,3’lük depremi görüyorsunuz. Min. 7.2 büyüklükte deprem beklediğimiz fayın üzerinde.  Yeri endişe verici. Bu deprem fayda az da olsa stres değişimine ve mekanik vibrasyona neden olmuş olabilir. Bu da sözkonusu fayın tetiklenmesine katkıda bulunabilir.” Dedi.

“Ben bir bilim adamı olarak maruz kalabilecekleri bir tehlike hakkında insanlarımı uyarmalıyım, onlara bu tehlikeyi anlatmalıyım.” Diyen Prof. Dr. Naci Görür, paylaşımında “…ve onları eğitmeliyim diye düşünüyorum. Başka da bir düşüncem yok. Yazdıklarımdan yararlanmak size kalmış. Bakıyorum, sizler depremle ilgili doğru olmayan şeyler yazıp çiziyorsunuz.” İfadelerine yer verdi.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ