logo

NAİM YAĞCI ‘DARBE GİRİŞİMİ MİLLETİ BİRLEŞTİRDİ’

NAİM YAĞCI ‘DARBE GİRİŞİMİ MİLLETİ BİRLEŞTİRDİ’

ak_parti_atasehir_naim_yagci_toplanti (0)Basın mensupları ile bir araya gelen AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av.Mustafa Naim Yağcı, FETÖ’nün darbe girişimi ve sonuçları ile gündeme dair açıklamalar yaptı.

Recep Kenan/itvhaber.com

AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı Mustafa Naim Yağcı, basın mensupları ile Ataşehir Nalia Restaurant’ta kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

FETÖ/PDY tarafından kalkışılan ve başarısızlıkla sonuçlanan 15 Temmuz’daki darbe girişiminde çok büyük bir ihanetle karşı karşıya kalındığını, milletin devlet etrafında birleşerek Cumhurbaşkanına sahip çıktığını kaydeden AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av.Mustafa Naim Yağcı, darbe girişiminin Milleti birleştirdiğini, devletin sahibi olan millet kendi iradesine sahip çıktığını ifade etti.

ak_parti_atasehir_naim_yagci_toplanti (15)

AK Parti Ataşehir İlçe Başkan Yardımcısı Zafer Düşgün, Kadın Kolları Başkanı Neslihan Yurtdagül ve Gençlik Kolları Başkanı Yasin Görgülü’nün de katıldığı toplantıda 15 Temmuz süreci ile ilgili açıklamalarda bulunan ve gündemi değerlendiren Naim Yağcı, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

15 TEMMUZ’DA ÇOK BÜYÜK İHANETLE KARŞI KARŞIYA KALDIK

Fetulahçı Terör Örgütü (FETÖ)/PDY tarafından kalkışılan ve başarısızlıkla sonuçlanan 15 Temmuz’daki darbe girişimi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av.Mustafa Naim Yağcı, “15 Temmuz’da çok büyük bir ihanetle karşı karşıya kaldık. Milletimiz o gece hep birlikte sokaklara dökülerek; tanklara, mermilere kahramanca göğüs germiş, iradesine sahip çıkmış ve kendi geleceğine karar vermiştir. Bir gecede kurtuluş mücadelesi verdik ve onurlu bir şekilde bu ihanet şebekesini bertaraf ettik. 15 Temmuz’un sonrası sabahı aydınlığa uyandık. O gece içimizde farklı duygular uyandırdı. Ataşehir’de de birçok vatanperverin sokaklarda olduğunu gördük. İlk kez farklı partilere oy veren insanların da Cumhurbaşkanına sahip çıktığına şahit olduk. 15 Temmuz, milletin devlet etrafında birleştiği gün oldu” dedi.

ak_parti_atasehir_naim_yagci_toplanti (9)

FETÖ/PDY DARBE GİRİŞİMİ MİLLETİ BİRLEŞTİRDİ

FETÖ/PDY tarafında kalkışılan darbe girişiminin Milleti birleştirdiğini ifade eden Av.Mustafa Naim Yağcı, Türkiye’ni etnik çeşitliliği ve siyasi görüş farklılığına rağmen bütün olduğunu bunun da 15 Temmuz’da görüldüğünü kaydederek “15 Temmuz darbe girişiminin engellenmesi ve vatanın savunulmasının sonucunda Türkiye’de millet bilincinin her şeyin üzerine çıkmıştır. 15 Temmuz Türkiye’nin birleşmesini sağladı. Bu topraklar üzerinde yaşayan herkes kardeştir. Bu ülkenin doğusundan batısına kadar, hainler haricinde herkes bu ülkenin bir parçasıdır. Türkü, Kürdü, Çerkezi, Lazı, Boşnağı, Alevisi, Sünnisi ile Türkiye bir bütündür, bunlar arasında fark yoktur. Siyasi görüşlerin de vatan söz konusu olduğunda önemi yoktur. Bunu da 15 Temmuz’da gördük” diyerek; vatan söz konusu olunca bu ayrılıklarını önemsizleştiğini kaydetti.

ak_parti_atasehir_naim_yagci_toplanti (7)

DEVLETİN SAHİBİ MİLLETTİR

Devletin sahibinin millet olduğunun unutulmaması gerektiğini kaydeden Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av.Mustafa Naim Yağcı, millet kendi iradesine sahip çıktığını kaydederek; “Bu devletin sahibi ne asker, ne polis ne de yargıdır. Bu devletin sahibi millettir. 15 Temmuz akşamı Kurtuluş Savaşı’ndan sonra ilk defa millet kendi iradesine sahip çıkmıştır. Bunu yaparken siyasi düşünce, mezhep, ırk ayrımı gözetmemiştir. Türkiye’nin bir bütün olduğu tekrar herkese hatırlatılmıştır. Vatandaşımız tek millet olduğunun bilincinde hareket etmiştir” dedi.

MİLLET HESAP SORMAYI, İHANETİN BEDELİNİN ÖDETTİRİLMESİNİ BEKLİYOR

15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında gösterdiği direnişle halkın üzerine düşen görevi yaptığını dile getiren Av. Mustafa Naim Yağcı, “Bundan sonraki süreçte üzerine düşeni yapıp, hesap sormak yöneticilere düşüyor. Milletin parasıyla alınan üniformaları giyen teröristleri, yine milletin parasıyla alınan silahlarla vatandaşları acımasızca katletti. Şimdi millet yöneticilerden, darbecilere ihanetin bedelinin ödettirilmesini bekliyor” dedi.

ak_parti_atasehir_naim_yagci_toplanti (12)

DARBE; MİLLETİN BİRLİK, BERABERLİKLE, KAHRAMANCA DİRENİŞİYLE ATLATILDI

Milletin birlik ve beraberlik içinde gösterdiği kahramanca direniş sonrasında 15 Temmuz’daki darbe girişiminin atlatıldığını ancak tehlikenin hala geçmediğini kaydeden Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av.Mustafa Naim Yağcı, darbe girişimi sonrasında 3 – 5 gün şehit haberlerinin kesildiğini ancak aynı odakların tezgahlarının devem ettiğini vurgulayarak; siyasi ayrım yapmadan millet olarak bu kadim toprakları asla başıboş bırakmayacaklarını, top yekun mücadele edeceklerini ifade etti.

ak_parti_atasehir_naim_yagci_toplanti (5)

15 TEMMUZ İHANETİN VE KAHRAMANLIĞIN YAŞANDIĞI GÜN

15 Temmuz darbe girişiminin milat olduğunu, ihanetin ve kahramanlığın birlikte yaşandığı önemli bir gün olduğunu kaydeden Naim Yağcı, darbenin başarılı olması durumunda bu gün ülkemizin çık farklı durumda olacağının altını çizdi.

TÜRKİYE’DE YATIRIMLAR DEVAM EDİYOR

Son 5-6 yılda Türkiye’de önemli yatırımların yapıldığına dikkat çeken Yağcı, darbe girişimi nedeniyle yavaşlayan kalkınma hareketinin hızla devam ettiğini kaydederek; “Türkiye, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi köprüsü, Marmaray, metro sistemi ve medeniyetin de ölçüsü kabul edilen ülkenin dört yanını saran karayolu ve demiryolu ağları ile son yıllarda büyük gelişme kaydetti. Avrasya Tüneli de Aralık ayında hizmete açılacak. İnsan kaynağı, doğal kaynaklar, ekonomik zenginliğimizle bütün dünyanın ilgisini çekmeye devam ediyoruz. Türkiye’deki ekonomik yatırımlar devam ediyor” ifadelerini kullandı.

ak_parti_atasehir_naim_yagci_toplanti (10)

ATAŞEHİR’DE 110 CİVARINDA AÇIĞA ALINAN VAR

Av.Mustafa Naim Yağcı, FETÖ/PDY darbe girişimi soruşturması nedeni ile Ataşehir’de 110 civarında kişinin açığa alındığını, bunların yapılacak soruşturma ile durumları kesinleşeceğini, FETÖ/PDY terör örgütü ile bağları olmayanların görevine döneceğini, ilişkileri tespit edilenlerin ise durumlarını kesinleştirmek için yargıya intikal edeceklerini kaydetti.

ATAŞEHİR’DE İMAR PLANLARI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Ataşehir’de imar planları ile ilgili çalışmaların devam ettiğini İB Meclisi’nin tatilinin tamamlanması ile birlikte çalışmaların hızlanacağını kaydeden Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av.Mustafa Naim Yağcı, Ataşehir Belediyesi’nin takipçi olmadığını ifade ederken, İBB Üyesi olan Belediye başkanının toplantılara katılmadığı iddiasında bulundu.

ak_parti_atasehir_naim_yagci_toplanti (11)

İMAR PLANI ÇALIŞMALARINI YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Yenişsahra ve Barbaros mahallelerinin imar plan çalışmalarının tamamlandığını, kararın kesinleşmesinin beklendiğini kaydeden Naim Yağcı, Mustafa Kemal, Aşık Veysel mahallelerinde de tamamlanmak üzere olan imar planların ile ilgili çalışmaların İçerenköy ile Küçükbakkalköy mahallelerinde devam ettiğini belirterek, Yeniçamlıca ve Ferhatpaşa ile ilgili imar çalışmaların da başladığını, süreci yakından takip ettiklerini ifade etti.

GEZİ OLAYLARI DA AĞAÇ YÜZÜNDEN

Basın mensubunun; Kayışdağı Mahallesi’nde yapımı devam eden saha çalışması sırasında yapılan araştırma ile “asılsız olduğu görüldüğü, ağaç taşıma oluduğu” ifade edilen “ağaç katliamı” yapıldığı iddiasının sorulması üzerine Gezi Olaylarına gönderme yapan İlçe Başkanı Av.Mustafa Naim Yağcı, o gün olayların ağaç yüzünden çıktığını, belediyenin alan ile sahadaki ağaç politikalarının farklı olduğunu iddia etti.

ak_parti_atasehir_naim_yagci_toplanti (13)ak_parti_atasehir_naim_yagci_toplanti (16)ak_parti_atasehir_naim_yagci_toplanti (18)

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ