logo

Nuri Cıngıllıoğlu TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Düzenledi

Ataşehir Nuri Cıngıllıoğlu öğrencilerin icat ve yaratma yeteneğini geliştirmek amacıyla düzenlenen TÜBİTAK Bilim Fuarı Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu’nun katılımıyla açıldı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Okul Müdürü Osman Karadeniz öncülüğünde Nuri Cıngıllıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrencilerden gelen öneriler ışığında, her fikri değerlendirerek, projelerinde yol göstermek ve yaptıkları çalışmaların sunumu için ortam hazırlamak amacıyla TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı düzenlendi.

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışı dolayısıyla bir araya gelindiğini kaydeden Nuri Cıngıllıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Osman Karadeniz, TÜBİTAK Bilim fuarının öğrenmeye istekli, bilinçli yetişmesine katkı sağlayan öğrenme yatırımı olarak görülmesi gereğinin altını çizerek,”Genç beyinlerin gerçek yaşamdaki işlemlerin işleyişinin farkına varırlar. Bu tarz etkinlikler hayal gücüyle farkındalığın bileşeni olurlar. Bundan yola çıkarak pozitif bilimlerde, bilimsel araştırmaya incelemeye çok fazla ihtiyacımız vardır. Çünkü dünyamız üzerindeki toplumlar sürekli değişim ve gelişim halindeler. Biz onların gerisinde kalamayız. Yeni Türkiye’nin gelişiminde bilimsel çalışmalara ağırlık vermemiz gerekiyor” dedi.

Açılıştayız..

Recep Kenan paylaştı: 14 Mayıs 2018 Pazartesi

Konuşma sonrasında öğretmenleri yönetiminde okul öğrencilerinden oluşan grup müzik dinletisi sundu.

Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu ve beraberindeki protokol tarafından kesilen kurdele ile açılışı gerçekleştirilen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı kapsamında 30 öğretmen ve 110 öğrenci tarafından elektrik, elektronik ve kimya teknolojileri alanlarında üretilen 45 projenin yer aldığı bilim sergisi gezildi. Yakından incelenen projeleri hakkında öğrencilerden bilgi aldılar.

Okul müdürü Osman Karadeniz’in ev sahipliğinde Nuri Cıngıllıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’na Ataşehir İle Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, Ak Parti Ataşehir İlçe Başkan yardımcıları, Ak Parti Ataşehir İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Yurtdagül, Ak Parti Ataşehir Belediye Meclis Üyesi Mükail Bektaş, ilçe Milli eğitim Şube müdürleri Ercan Metin ve Orhan Kuzu, Ahmet Etçi, Nazım Yurdagül, Ali Eroğlu, Ataşehir Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Savaş, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
2935 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ