logo

O Ailenin Evi, Eşyaları Baştan Aşağı Yenilendi

Yılın son günlerinde çıkan, 7 yaşındaki Emir’in mahsur kaldığı yangında evleri büyük hasar görmüştü.  Soysuzlar ailesi, Ataşehir Belediyesi tarafından yenilenen yuvasına kavuştu.

Ataşehir İnönü Mahallesi’nde Aralık ayının son günlerinde çıkan yangının ardından bir ailenin hayatı perişan olurken, yangın esnasında evde mahsur kalan 7 yaşındaki Emir’in hayatını da itfaiye ve polis ekipleri kurtarmıştı. Küçük yaştaki dört çocuğuyla bu evde yaşayan Soysuzlar ailesinin yuvası baştan aşağı yanıp, çatısı çökerken, içi de yaşanamaz hale gelmişti.

Minik Emir ve ailesine sahip çıkan Ataşehir Belediyesi, ailenin yangında oturulamaz hale gelen evlerinde hemen bir çalışma başlattı. Önce evin çatısı yapıldı, ardından içerisinde sıva ve boyama çalışmaları yürütüldü. Tesisatlarında da bakımlar yapılan evin eşyaları da yataktan gardıropa, koltuktan halılara kadar baştan aşağı yenilendi.

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der, Fen İşleri Müdürü Deniz Kutlu ile Sosyal Yardım İşleri Müdürü Gürsel Sarımaden yenilenen evi aileye teslim ettiler.

Yangının ardından kimi zaman ailelerinin yanında, kimi zaman hastane bahçesinde barınmaya çalışan aile, artık sıcak yuvalarına kavuştu.

Hem Emir’in hastanede yoğun bakımda geçirdiği günler, hem de evlerinin yanmasıyla dışarıda yaşadıkları günler sebebiyle büyük sarsıntı geçiren Nafiye ve Gökhan Soysuzlar çiftinin sevinçleri görülmeye değerdi.

Evlerine kavuşan minik Emir ile kardeşleri Gürkan, Nilgün ve Ayaz’ın mutlulukları ise herkesten fazlaydı.

KAPIYI AÇTIK, ANAHTARLARINI VERDİK, HAYIRLI OLSUN DEDİK

Ataşehir Belediyesi olarak bu tür durumlarda bütün vatandaşların yanında olduklarının altını çizen Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der, eşyaları birlikte yenilenen evlerini Soysuzlar Ailesine teslimi sırasında yaptığı açıklamada, “Bildiğiniz gibi yılbaşından önce yaşanmıştı bu olay. Belediye Başkan Vekilimiz İlhami Yılmaz, -Ailenin mağduriyetini bir hafta içerisinde giderip, evi teslim edeceğiz- diye açıklama yapmıştı. Gördüğünüz gibi bizde içindeki eşyalarını, buzdolabı, çamaşır makinesi ve diğer bütün eşyaları ile birlikte, çocuklarımızın oyuncaklarına kadar yenilen ev bugün aileye teslim edildi. Kapıyı açtık, anahtarlarını verdik. Hayırlı olsun dedik.

ATAŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI VE EKİBİNE TEŞEKKÜR

Yangında evde mahsur kalan çocuklar 7 yaşındaki Emir’de önemli bir sorun olmadığını söyleyen baba Gökhan Soysuzlar, yanan ev eşyaları ile birlikte yenileyen Ataşehir Belediye Başkanı ve ekibine teşekküre ederek, “Öncelikle Başkanımıza teşekkür ediyorum. Çocuğumu yangından kurtaran itfaiye memuruna ve bize destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Ailenin ayrıca sağlıktan gıdaya kadar diğer ihtiyaçları da Ataşehir Belediyesi tarafından karşılanırken, okul yaşına gelmesine rağmen okula gitmeyen çocuklarının da eğitim hayatlarına başlaması sağlanacak.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share
1452 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ