logo

Onursal Adıgüzel, ‘Stratejik Planı Birlikte Tasarlamak İstiyoruz’

Onursal Adıgüzel, ‘Stratejik Planı Birlikte Tasarlamak İstiyoruz’

Onursal Adıgüzel başkanlığına Ataşehir Belediyesi ekibi Kayışdağı ve İnönü mahallelerine yönelik “Ataşehir Senin” toplantısında vatandaşları dinledi.

Recep Kenan / itvhaber.com

Ataşehir’in katılımcı yönetimi ve projelerle ilgili vatandaşların görüşlerinin alındığı “Ataşehir Senin” projesi, mahalle toplantılarıyla devam ediyor.

SEÇİM DÖNEMİNDEKİ PROJELERİNİN ETE KEMİĞE BÜRÜNDÜ

Seçim dönemindeki projelerinin ete kemiğe büründüğünü kaydeden Onursal Adıgüzel, “Belediyemizin önümüzdeki 5 yıl içinde yapacağı projelerin belirlendiği stratejik planını birlikte tasarlamak istiyoruz.” Dedi.

TALEP VE ÖNERİLERİ ALINAN ATAŞEHİRLİ İLE İŞ BİRLİĞİYLE ÇÖZÜM HEDEFİ

Onursal Adıgüzel başkanlığına Ataşehir Belediyesi ekibinin katılımıyla düzenlenen “Ataşehir Senin” toplantılarıyla, öncelikleri belirlenen, talep ve önerileri alınan Ataşehir’deki vatandaşların seslerini duyurabilmeleri ve belediye ile iş birliği içinde çözümler üretebilmeleri hedefleniyor.

80. YIL PARKI, KAYIŞDAĞI VE İNÖNÜ MAHALLELERİ TOPLANTISI

Ataşehir Belediyesi tarafından Ataşehir’in katılımcı yönetimi ve projelerle ilgili vatandaşların görüşlerinin alındığı “Ataşehir Senin” projesi, Kayışdağı 80. Yıl Parkı’nda, Kayışdağı ve İnönü mahalleleri toplantısıyla devam edildi.

“ATAŞEHİR SENİN” PROJESİ MAHALLE TOPLANTILARIYLA SAHADA

Ataşehir’in daha katılımcı bir şekilde yönetilmesi ve hayata geçirilecek projelerle ilgili vatandaşların görüşlerinin alınabilmesi için Ataşehir Belediyesi tarafından hazırlanan “Ataşehir Senin” projesi, online anket çalışmasının ardından Başkan Onursal Adıgüzel’in ekibiyle katıldığı mahalle toplantılarıyla devam ediyor.

Onursal Adıgüzel başkanlığında gerçekleştirilen “Ataşehir Senin” toplantılarına Başkan Yardımcıları Birim Müdürleri, Meclis Üyelerinden oluşan ekiple birlikte mahalle muhtarları, toplantıya katılan mahalle sakinlerini dinliyor.

ATAŞEHİR SENİN PROJESİ SAHA ÇALIŞMASI

8 Haziran Cumartesi günü İçerenköy ve Küçükbakkalköy mahallelerine yönelik toplantı düzenleyen Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel ve ekibi 9 Haziran Pazar günü Kayışdağı ve İnönü mahalleleri ile Yeniçamlıca, Mimarsinan, Mevlana ve Ferhatpaşa mahallelerini kapsayan toplantılarla mahalle sakinlerini dinleyerek bölgedeki yeni gelişmeler hakkında bilgi paylaştı.

ONURSAL ADIGÜZEL, 5 YILLIK STRATEJİK PLANI BİRLİKTE TASARLAMAK İSTİYORUZ

Kayışdağı 80. Yıl Parkı’nda düzenlenen “Ataşehir Senin” toplantısında Ataşehir’de katılımcı yönetim anlayışının ilk vaatleri arasında yer aldığını kaydeden Onursal Adıgüzel, “Belediyemizin önümüzdeki 5 yıl içinde yapacağı projelerin belirlendiği stratejik planını birlikte tasarlamak istiyoruz. Seçim döneminde yaptığımız anketlerle, saha toplantılarıyla sizlerden gelen önerilerle projelerimizi sizlerle birlikte oluşturmuştuk. Şimdi bunları ete kemiğe büründürmenin zamanını geldiğini düşünüyoruz. Bunu da hep birlikte yapalım istiyoruz. Bu amaçla ‘Ataşehir Senin’ diye bir internet sitesi oluşturduk. 120 bine yakın soru cevaplandı. 100’e yakın arkadaşımız gönüllü olmak istediğini söyledi. En önemlisi biz mahallelerimizdeki komşularımızın taleplerini, önceliklerini öğrenmiş olduk. Bu doğrultuda stratejik planlarımızı hazırlamak için saha toplantılarımıza başladık.” Dedi.

ÇAMAŞIRCI DERESİ’NİN HAYATA GEÇMESİNİ İSTİYORUZ

Onursal Adıgüzel, bölgeye yönelik çalışmalar ile ilgili  yaptığı açıklamadan ayrıntılar;
 “Kayışdağı ve İnönü mahalleleri bizim için çok kritik yer tutuyor. Buraları da değerlendirdik. Ekrem başkanımız Çamaşırcı Deresi’nin hayata geçmesini istiyor. Bunun için ‘ne gerekiyorsa yapalım’ talimatını verdi.”

KAYIŞDAĞI MAHALLESİ İTİRAZLARI TEMMUZ MECLİSİNE YETİŞİR

“Kayışdağı Mahallesi’nin itirazlarını da değerlendirerek Temmuz Meclisine yetiştirmeye çalışıyoruz. Kayışdağı metro istasyonu alanında Yuvam İstanbul projelerinden birini hayata geçirmek istiyoruz.”

KAYIŞDAĞI ORMANI VATANDAŞI AÇILMALI

“Bölgede çok önemsediğimiz meselelerden biri de Kayışdağı Ormanı. Burada ortak çalışmaya ihtiyacımız var. STK’larla ve siyasi partilerle ‘Kayışdağı Ormanı vatandaşı açılmalı’ diyen bütün paydaşlarla ortak çalışmaya ihtiyacımız var. Ekrem Başkanımla yaptığımız toplantıda burayı halka açmak için ne gerekiyorsa yapın dedi. Hafta içi İSKİ Genel Müdürü ekibi ile bizi ziyaret etti. Yeditepe Üniversitesi’nin yanından İSKİ’nin kullandığı kapının vatandaşa açılmasını istiyoruz. Büyükşehir belediyemiz burası için çok güzel proje hazırladı. Hem çocuklarımıza doğal kaynak suyunu nasıl çıktığını gösterecek müze gibi düşünülmüş. Büyükşehir Belediyesi olarak Orman Bakanlığı’ndan burayı istiyoruz. Biz burayı halka açmak istiyoruz. Bu noktada biz de gerekli lobiyi oluşturacağız. Ben Ankara’da ziyaretleri yapıyor olacağım. Büyükşehir ve İSKİ’de hazırlıklar yapıyor. Diyalog yoluyla bu işi çözmek için çabalayalım. Belki hep birlikte bir ses çıkarırız. Siyasi partileri davet ederiz. Hiçbir partiyi ayırmıyorum. O ormanda nefes almak hepimizin hakkı.”

İÇERENKÖY METRO – YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ TRAMVAY HATTI

“İçerenköy metro durağından Yeditepe Üniversitesi’ne 2.4 kilometrelik bir yol var. Bu yol yeteri kadar geniş. Hiç bir kamulaştırma yapmadan o yolda bir tramvay çalışabiliyor. Ekrem başkanım da bunu beğendi. Raylı Sistemler Daire Başkanlığı’nı bize yönlendirdi. Projenin olabilirliği yönünde bize geri dönüş yapıldı.”

İNÖNÜ MAHALLESİ KREŞ SÖZÜMÜZ 18 UYGULAMASIYLA 2025’TE

“İnönü Mahallesi için bir kreş sözümüz vardı. 18 uygulaması ile yeni çıkacak yerlerde, 2025 yılı için sözümüzü tutma ihtimali yüksek görünüyor… İnönü Mahallesi 18 uygulaması ile yeni parklara da kavuşuyor olacak.”

“ATAŞEHİR SENİN MAHALLE TOPLANTILARI” 10 HAZİRAN’DA TAMAMLANIYOR

Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel ve ekibi, 10 Haziran günü düzenlenecek Örnek ve Esatpaşa Mahallelerine yönelik toplantı ile mahalle toplantılarını tamamlayacak.

ATAŞEHİR SENİN PROJESİ DEVAM EDİYOR  

“Ataşehir Senin” projesiyle mahalle sakinlerinin yerel yönetimde daha etkin bir rol almalarını hedefleyen Ataşehir Belediyesi, proje kapsamında yapılan online anket çalışmasının ardından, tüm mahallelerini kapsayan toplantı programı uyguluyor.

BELEDİYE YETKİLİLERİ İLE VATANDAŞ YÜZ YÜZE İLETİŞİM

Mahalle sakinlerinin fikirlerini doğrudan yetkililere iletebilecekleri toplantılar yoğun katılımla gerçekleşirken, toplantılara katılan vatandaşlar, mahallelerini ilgilendiren konularda önerilerini sunup, belediye yetkilileri ile doğrudan iletişim halinde olarak görüşlerini belirtme fırsatı buluyorlar.

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ