logo

Özgür Özel, ‘Herkesi Işıkları Açıp Kapatmaya Çağırıyoruz. Ya Geçim Ya Seçim’

Özgür Özel, ‘Herkesi Işıkları Açıp Kapatmaya Çağırıyoruz. Ya Geçim Ya Seçim’

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, grup toplantısında çağrısını yaptığı “Geçinemeyenler” için ışıkları açma kapama eylemini Ankara milletvekilleri ile başlattı.

Recep Kenan /itvhaber.com

Geçinemeyenler” için ışıkları açma kapama eylemini başlatan Genel Başkanı Özgür Özel, “Geçim sıkıntısı çeken herkesi ışıkları açıp kapatmaya çağırıyoruz. Ya geçim ya seçim!” dedi.

Geçinemeyenlerin seslerini duyurana kadar ışık söndürme eylemine devem edeceklerini ifade eden CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Bu akşam saat 21.00’de hep birlikte ayağa kalkıyoruz! Geçim sıkıntısı çeken herkesi ışıkları açıp kapatmaya çağırıyoruz. Ya geçim ya seçim! #AyağaKalkTürkiye” dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, grup toplantısında yaptığı açıklamada, geçinmeyenleri eyleme davet ederek, “Türkiye’ye sesleniyorum: Bu akşam saat 21.00’de ayağa kalkın! Eğer asgari ücrete, emekli maaşına, çaya, buğdaya zam istiyorsanız bu akşam ışıkları açıp kapatın. Ya zam olacak, geçim olacak ya da hiç yolu yok seçim olacak!” demişti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Geçinemeyenler İçin Işıkları Açıp Kapattı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, grup toplantısında çağrısını yaptığı “Geçinemeyenler” ışıkları açma kapama eylemini Ankara milletvekilleri ile başlattı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel parti genel merkezinde CHP’li Ankara Milletvekilleri ile birlikte gerçekleştirdiği eyleme ilişkin bir videoyu sosyal medya hesabından paylaştı.

CHP Lideri Özel, “Saat: 21.00’de Ankara milletvekillerimizle ışıkları açıp kapattık. Ya geçim olacak, ya seçim olacak! #AyağaKalkTürkiye” notuyla paylaştığı videoda şunları söyledi:
“Bugün grup toplantımızda bir çağrı yaptık. Dedik ki; ‘Asgari ücrete zam vermiyorlarsa, emekli maaşını asgari ücret düzeyine çıkarmıyorlarsa, çiftçinin esnafın sesini duymuyorlarsa biz buna karşı ayağa kalkıyoruz ve sesimizi yükseltiyoruz.’ Bütün Türkiye’yi bir ortak eyleme çağırdık. Eylemimiz saat dokuzda, tüm Türkiye’de; elektriğe zam yapanlara, iğneden ipliğe her şeye zam yapıp da emekliye ve emekçiye zam yapmayanlara, çiftçiyi ve esnafı bu durumda bırakanlara itirazımızı yükseltiyoruz ve ışıkları açıp kapatıyoruz. Biz bu eylemi Ankara’da bütün Ankara Milletvekillerimizle birlikte başlatıyoruz.”

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ