logo

‘Partinin Böyle Bir Pozisyona Düşmesi Rahatsızlık Yarattı!’

‘Partinin Böyle Bir Pozisyona Düşmesi Rahatsızlık Yarattı!’

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; Safranbulu’da partililerle ve  Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse ile bir araya gelen gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Recep Kenan/itvhaber.com

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: “üzücü olan, bir partinin genel başkanının bir mafya liderine sahip çıkması”

SEVAL TÜRKEŞ ARADI: RAHATSIZ!

Telefonla Seval Türkeş’in aradığını büyük üzüntülerini dile getirdiğini ve partinin böyle bir pozisyona düşmesinin kendisi açısından da çok büyük bir rahatsızlık yarattığını ifade ettiğini aktardı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; Safranbolu Leyla Dizdar Kültür Merkezi’nde partililerle bir araya geldi, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’yi ziyaret etti.

Safranbolu Belediye Başkanı Köse’yi ziyaretinin ardından, gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP lideri Kılıçdaroğlu, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan tarafından ‘Savcılık Alaattin Çakıcı’ya gerekli soruşturmayı başlatmış’ şeklinde bir açıklama yapıldığının aktarılması üzerine: “Beni üzen nokta asıl şu. Meşru bir organın, siyasi partiler yasasına göre kurulmuş olan bir partinin, üstelik Türkiye Cumhuriyeti tarihinde köklü olarak kabul ettiğimiz bir partinin genel başkanının bir mafya liderine sahip çıkması, asıl üzücü olan bu. Geri tartışmaların hiçbir önemi yok. Bu konuda beni duygulandıran telefon Sayın Seval Türkeş’e ait. Aradı, büyük üzüntülerini dile getirdi ve bu partinin böyle bir pozisyona düşmesinin kendisi açısından da çok büyük bir rahatsızlık yarattığını ifade etti. Bunu söylemek isterim, diğerlerinin hiçbir önemi yok.” Dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Biz bildiğimiz yoldan kararlılıkla devam edeceğiz. Meşru zeminde Cumhuriyet Halk Partisi her türlü eleştiriye elbette saygı duyacaktır, kendi düşüncelerimizi ifade edeceğiz, kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. Bakın bir Cumhuriyet şehrindeyiz, bir Cumhuriyet kentindeyiz.  Dolayısıyla bu Cumhuriyet şehrinde olmaktan da ayrıca son derece mutluyum, huzurluyum. Keşke Türkiye’nin her tarafı böyle olabilse. Pek çok sorun var, esnafın sorunu, diğer sorunlar var. Aslında siyaset kurumunun bunlarla ilgilenmesi lazım. Siyaset kurumu eğer gidip de bir mafya mensubuna sahip çıkıyorsa burada bir sorun var demektir. Demokrasi, hukuk açısından sorun var demektir. Bunları aşmalıyız. Bunları aşmaya kararlıyız. Kim ne yaparsa yapsın bu ülkeye gerçek anlamda demokrasiyi, gerçek anlamda hakkı, gerçek anlamda özgürlüğü getirmekte kararlıyız.”

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ