logo

Ramazan Bayramında Ülkemizde Hava Nasıl Olacak?

Bayram tatilinin de içinde olduğu 31 Mayıs – 6 Haziran tarihleri arasında hava sıcaklıklarının ülke genelinde mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Recep Kenan/itvhaber.com

Meteoroloji’den yapılan açıklamada, Ramazan bayramının ilk gününde ülke genelinde hava sıcaklıkları mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin edilirken, ikinci ve üçüncü günün de ise bazı bölgelerde bulutlu ve yağışlı olması bekleniyor.

BAYRAM TATİLİNDE SICAK HAVA ETKİLİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan meteorolojik değerlendirme sonucunda 01 – 06 Haziran 2019 tarihleri arasında; yurdumuz üzerinde etkili olan sıcak hava dalgasının bayram tatili süresince özellikle yurdumuzun iç ve doğu bölgelerinde etkili olmaya devam edeceği, hava sıcaklıklarının Marmara, Ege ve Batı Akdeniz’de mevsim normalleri civarında diğer bölgelerimizde ise normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Bayram tatili süresince ülkemizde havanın genellikle parçalı ve az bulutlu geçmesi beklenirken, Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeyi, İç Ege ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğu kesimlerinde öğleden sonraları kısa süreli ve yerel gök gürültülü sağanak yağış geçişleri görülebileceği tahmin ediliyor.

Bayram tatili süresince nüfus yoğunluğunun artması beklenen Ege ve Akdeniz kıyı kesimlerinde yağış beklenmiyor. Bu bölgelerimizde havanın genellikle az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

RAMAZAN BAYRAMI’NDA TÜRKİYE

Bazı merkezlerimizde Arefe günü ve Bayram süresince beklenen hava durumu ile günün en yüksek sıcaklarının ise şöyle olacağı tahmin ediliyor:

Ankara’da havanın genellikle az bulutlu, öğle saatlerinden sonra parçalı çok bulutlu ve kısa süreli mevzi gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği, en yüksek hava sıcaklıklarının 28-31 derece civarında gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

İstanbul’da yağış beklenmiyor, genellikle az bulutlu öğleden sonraları parçalı bulutlu geçeceği ve en yüksek hava sıcaklıklarının 26-28 derece civarında olacağı tahmin ediliyor.

İzmir’de yağış beklenmiyor. Havanın az bulutlu ve açık geçeceği, en yüksek hava sıcaklıklarının ise 30-32 derece civarında olacağı tahmin ediliyor.

Antalya’da da yağış beklenmiyor. Havanın az bulutlu ve açık geçeceği, en yüksek hava sıcaklıklarının ise 27-29 derece civarında olacağı tahmin ediliyor.

BAYRAMDA ÇANKIRI YAĞIŞLI

Arife günü açık geçmesi ön görülen Çankırı’da, Salı günü başlayacak Ramazan Bayramı’nın ilk günü Ankara ile birlikte yağışlı geçmesi bekleniyor.

Bayramın iki,nci günü açık ve parçalı bulutlu geçmesi beklenen Çankırı’da yağış beklenmezken sonraki günlerin Cumartesi günü sonuna kadar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.  Bayram tatilini de içine alan 5 günlük Meteoroloji tahmininde Ankara Çankırı ve ilçesi Ilgaz’da aynı günlerde yağış bekleniyor.

5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNLERİ

Etiketler: » » » » » » »
Share
1059 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ