logo

‘Saatleri Ayarlama Enstitüsü’ Konya’da Sahnelenecek

‘Saatleri Ayarlama Enstitüsü’ Konya’da Sahnelenecek

Ahmet Hamdi Tanpınar’ın ölümsüz eseri “Saatleri Ayarlama Enstitüsü” nün Serkan Keskin’in oynadığı tiyatro uyarlaması, 9 Kasım’da Konya’da sahnelenecek. 

Ahmet Hamdi Tanpınar’ın ölümsüz eseri “Saatleri Ayarlama Enstitüsü” nün Serkan Keskin’in onlarca surete büründüğü oyunculuğuyla adından söz ettiren tiyatro uyarlaması, 9 Kasım’da Konya’da sahnelenecek. 

Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk tarafından da tavsiye edilen oyunun biletleri Türkiye’nin lider etkinlik platformu Biletinial’da satışa sunuldu.

Doğu ve Batı, eski ve yeni, geleneksel ve modern kutupları arasında salınıp duran Ahmet Hamdi Tanpınar’ın ölümsüz eseri “Saatleri Ayarlama Enstitüsü”, Serkan Keskin’in onlarca surete büründüğü bir oyunculuk şöleniyle sinema ve tiyatronun iç içe geçtiği çağdaş bir uyarlama olarak tiyatro sahnesinde. Serdar Biliş’in yönettiği oyun, 9 Kasım’da Konya Selçuklu Kongre Merkezi’nde seyirciyle buluşacak. Oyunun biletleri Türkiye’nin lider etkinlik biletleme platformu Biletinial üzerinden satışa çıktı.

Nobel ödüllü yazarOrhan Pamuk’un The Guardian’da yayınlanan öneri listesinde yer verdiği, izleyenlerin büyük beğenisiyle karşılaşan, yaratıcı rejisi ve dev prodüksiyonuyla sezonun en ilgi çeken oyunları arasında yer alan “Saatleri Ayarlama Enstitüsü”,ana karakter Hayri İrdal’ın çocukluğundan itibaren hayatının izinde, onun gözünden eşine zor rastlanır türde bir toplum okuması. Oyunun sahne ve kostüm tasarımı Gamze Kuş, özgün müziği Tuluğ Tırpan, ışık tasarımı Cem Yılmazer, ses tasarımı Barış Hamarat ve görüntü yönetmenliği ise Ahmet Sesigürgil’in imzasını taşıyor.

Paylaşın:
Etiketler: » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ