logo

SAÇAK BELDESİ İFTAR SOFRASI ESATPAŞA’DA KURULDU

sacak_belde_iftar (1)İstanbul’daki Çankırı Çerkeş Saçak Beldesi Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği dostluk, kardeşlik ve muhabbeti artırmak, lokmalarını paylaşmak amacı ile İftar programı düzenledi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir Esatpaşa Taziye Evi’nde düzenlenen Saçak Beldesi İftar Sofrası Programı’na İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) Genel Başkan Yardımcısı ve Çerkeş Dernekleri Birliği (ÇERDEBİR) Başkanı Erol Tepebaşı ile İstanbul’daki Çankırı dernekleri başkan ve temsilcileri, dernek ve STK başkan ve yöneticileri, Saçak Beldesi mensubu Çankırılılar, Ataşehirliler ve davetliler katıldı.

sacak_belde_iftar (2)

İftar programındaki konuşmasında, dünyanın bir çok yerinde Müslümanların açlık ve yokluk çektiğinin, hatta ölümle yüz yüze geldiğinin altını çizen Saçak Beldesi Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Kadir Yaylaaltı, “Ramazan ayının günahların bağışlanmasına vesile olmasını dileyerek; “Ülkemizi korumakla görevli polis ve askerlere kolaylıklar dilerim. Bu uğurda şehit düşen asker ve polisimize rahmet, yaralılarımıza da şifa dilerim” dedi.

sacak_belde_iftar (12)

09 Temmuz 2016 günü 27.’sini düzenleyecekleri Saçak Beldesi Fidan Dikme ve Kültür Festivali’ne 8 Temmuz 2016 Cuma gecesi dernek önünden otobüs kaldırılacağını kaydeden Kadir Yaylaaltı, 2.’sini düzenledikleri iftar programında destek veren ancak isminin açıklanmasını da istemeyen hayırseverlere desteklerinden dolayı teşekkür ederek; “Bizlere bu mekanı kazandıran Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye ÇANDEF Genel Başkanımıza, Çankırı ve Çerkeş ilçe ve köy dernek başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyelerime teşekkür ediyorum” ifadeleri ile teşekkür ettiği konuşmasını tamamladı.

sacak_belde_iftar (15)

sacak_belde_iftar (3) sacak_belde_iftar (5)

sacak_belde_iftar (16) sacak_belde_iftar (17) sacak_belde_iftar (18) sacak_belde_iftar (6) sacak_belde_iftar (9) sacak_belde_iftar (10) sacak_belde_iftar (11)

Etiketler: » » » » » » » »
Share
2503 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

SAÇAK BELDESİ İFTAR SOFRASI ESATPAŞA’DA KURULDU” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    SAÇAK BELDESİ İFTAR SOFRASI ESATPAŞA’DA KURULDU
    AYRINTI HABERİMİZDE, TIKLAYINIZ
    https://www.itvhaber.com/?p=96496
    #Çankırı #Çerkeş #SaçakBeldesi #İftarProgramı #itvhaber #İstanbul #Saçakİftarı #İftarSofrası #KadirYaylaaltı #İftar