logo

Şehit Aileleri, İstanbul Valiliği’nin İftarında Buluştu

Şehit Aileleri, İstanbul Valiliği’nin İftarında Buluştu

+şehit aileleriİstanbul Valiliği, Ramazan-ı Şerif münasebetiyle şehit aileleri onuruna İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve Eşi Gül Mutlu’nun katıldığı iftar yemeği düzenledi.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve eşi Gül Mutlu’nun ev sahipliği yaptığı iftar yemeğine yaklaşık 1500 şehit yakını katıldı.

Harp Akademileri Komutanı Korg. Raif Akbaş, 3. Kolordu Komutanı Korg. Kenan Hüsnüoğlu ve birçok General, Amiral’in de katıldığı iftar programına ayrıca İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Eren, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, İl Jandarma Komutanı J.Kur.Alb. Mehmet Artar, İl Müdürleri, Kaymakamlar, şehit ve gazi dernekleri temsilcileri katıldı.

Okunan Kuran-ı Kerim ve yapılan dua ile başlayan iftar yemeğinin ardından konuklara hitap eden Vali Mutlu, davetlilere iftar programına icabetlerinden dolayı ayrı ayrı teşekkür ederek; “Bugün müstesna bir gün. Bugün Ramazan ayımızın bu güzel akşamında iftarımızı şehitlerimizin manevi huzurunda ve de en kutsal ailelerimiz olan şehit ailelerimizle beraber açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Biz güçlü bir aileyiz ve her zaman da birlikte olmaktan mutluluk duyan bir aileyiz. Ramazan ayı münasebetiyle birlikte olmak gerçekten çok özel ve bu vesileyle şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.” dedi.

Vatanı müdafaa ederken şehit düşenlerin milletin gönlünde her zaman yaşayacağını söyleyen Vali Mutlu, devamla; “Biz de devlet olarak onları kalbimizde yaşatıyor, ailelerini başımızın tacı görüyoruz. Gerektiğinde bu vatan için seve seve canımızı şehit vermeye tabi ki hazırız. Ama istiyoruz ki artık vatan evlatlarımızı şehit vermeyelim. Annelerin, babaların, çocukların, kardeşlerin yüreklerinde bu acılar yaşanmasın.” dedi.

Tasavvuf müziği dinletisi eşliğinde yenilen iftar yemeğinde bir şehit babasının oğlu için yazmış olduğu şiiri okuması da herkesi çok duygulandırdı.

 

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ